Na Gaudeamy jedeme s novou expozicí

• Martin Kůs
  • 19.09.2019
Bratislava, Brno a Nitra. To jsou místa konání letošního ročníku Evropských veletrhů pomaturitního vzdělávání Gaudeamus, kde ani tentokrát nebude chybět prezentace Slezské univerzity v Opavě. A bude ve zbrusu nové expozici, která se premiérově představí v Bratislavě, kam se po několika letech Slezská univerzita vrací.
Slezská univerzita se rozhodla svoji vizi otevřené mladistvé vysoké školy vložit i do své výstavní expozice. Spojila proto síly s odborníky na design a architekturu a vznikl zbrusu nový fundus vystihující ony charakteristiky, kterými vedle svých oborů univerzita oslovuje budoucí studenty.

Prostor bude rozdělen do tří základních částí – informační, interaktivní a zábavní.

V informační zóně, v čele stánku, se příchozí setkají se zástupci jednotlivých součástí (fakult) a dostanou všechny odpovědi na otázky okolo studijních možností, chodu univerzity a jejího zázemí. Na ni naváže interaktivní část se stolky plných her, hlavolamů a dalších aktivit připravených zástupci jednotlivých součástí.

Třetí části bude dominovat bar, stylově nazvaný SU Bar. Za jeho pultem se opět představí studenti-barmani Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu, tedy posluchači jednoho z nabízených vysoce profesních oborů. Z jejich rukou budou zájemcům o studium podávány nealkoholické drinky. Aby si měli hosté Slezské univerzity nápoje kde vychutnat, na SU Bar naváže chill zóna, připravená pro odpočinek, trochu toho lenošení, ale třeba i k neformálním rozhovorům. Významným a nepřehlédnutelným prvkem nové expozice bude také designový fotokoutek. Jak už označení naznačuje, bude prioritně sloužit k pořízení pamětních fotografií, třeba s maskotem Slezské univerzity, ale jeho účel, kterým bude lákat návštěvě, je daleko širší. Nechte se překvapit.

Celá expozice získala nový moderní vzhled, prostorný, vzdušný a s prvky poukazujícími na univerzitní symboly či budovy. Zachovává si však mladost a určitou hravost. Přesně tak, jak jsme si to pro vás přáli mít. Prezentace nové expozice Slezské univerzity byla financována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Neváhejte tedy a navštivte nás.

Vizualizace nové expozice. Foto: archiv Slezské univerzity Vizualizace nové expozice. Foto: archiv Slezské univerzity

„Opravdu jsme si dali záležet, aby se studenti cítili příjemně a v neformální, přátelské atmosféře získali kompletní informace a z našeho stánku odcházeli s výraznou stopou Slezské univerzity. Vše jsme plánovali do posledních detailů, včetně sedacích vaků, stolků, prvků zeleně, hlavního modulu tvořící zázemí nebo dokonce skleniček pro SU Bar, které nesou symboly odkazující na naší univerzitu v Opavě i v Karviné. Naší důvěru pro novou veletržní expozici získalo studio Kimoa, které svým nevšedním přístupem a mladým duchem reprezentují architektky Markéta Twrdá a Lenka Hahn. Jednání se studiem ohledně naší vize a předloženými návrhy, které se dopilovaly do konečné podoby, probíhalo intenzivně od března letošního roku. Moc bych univerzitě přál, aby v rámci nadcházejících veletrhů zanechal nový stánek výraznou stopu u návštěvníků i zástupců prezentujících se vysokých škol,“ uvedl Daniel Martínek z oddělení vztahů s veřejností Slezské univerzity.

Na novou prezentaci Slezské univerzity v Opavě se nejprve můžete podívat ve dnech 24. - 26. září 2019 v Bratislavě, kde na výstavišti Incheba Expo, hala D, převzal štafetu od veletrhu Akadémia Vapac. Dalším místem je Brno, kde budeme ve dnech 22. - 25. října 2019 na Brněnském výstavišti, letos opět v pavilonu P. V listopadu se znovu vrátíme na Slovensko, tentokrát do Nitry, kde od 5. do 6. listopadu 2019 bude veletrh hostit Agrokomplex Nitra, pavilon M5.

Nový obrázek