Studentská party My jsme ULGAT bude tradicí

• Martin Kůs
  • 06.06.2019
OPAVA - Studenti oboru Lázeňství a turismus z Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu (dále jen ULGAT) Slezské univerzity v Opavě uspořádali 22. května v Klubu Art opavského Obecního domu svou první studentskou party. Cílem bylo zaujmout potenciální uchazeče o studium, a také vypustit páru před zkouškovým obdobím, které čekalo samotné organizátory.

Autor: Jan Polák - studentská redakce Slezské univerzity v Opavě

Akce “My jsme ULGAT“ organizovali studenti ULGATu ve spolupráci s vedoucí ústavu PhDr. Radmilou Dluhošovou, Ph.D., která akci bez váhání podpořila a společně s pedagožkou Ing. Pavlínou Sonnkovou organizátory nasměrovala správným směrem.

Samotná akce začala již v poledne v univerzitním gastrocentru, kde zájemci společně se studenty připravovali jednoduché hamburgery. Při poledním startu programu panovala příjemná atmosféra, kterou podpořilo dobré jídlo. Následovala prohlídka prostor ULGATu, rozloučení a závěrečné pozvání na večerní akci.

Měsíce příprav byly patrné hned u vstupu do klubu, kde byla k vidění výstava fotografií s tematickým názvem “Jak šel čas“.

„Všichni jsme tomu věnovali nemalé úsilí. Snažili jsme se uspořádat takovou akci, z které se stane tradice a bude se opakovat každý rok. Doladili jsme to do nejmenšího detailu a na party nechyběla kapela, DJ ani tombola. Připravili jsme dokonce i talkshow s učiteli. V předsálí se mohli návštěvníci občerstvit dobrotami z rautu, zahrát si beer pong nebo dokonce vyrobit si vlastní placku. Na stěnách klubu byly vyvěšeny fotografie, a tak se mohl každý najít třeba se svým kamarádem,“ uvedla jedna z organizátorek Aneta Srncová.

Fotky poskytly studenti všech ročníků napříč celým oborem. Ve foyer byl připravený také foto koutek, který se těšil velkému zájmu. Po přivítání welcome drinkem následovalo zahájení a začal oficiální program. Celou akci moderoval Miroslav Pantok společně s Tomášem Ingrem, kteří současně na sebe vzali roli hlavních organizátorů.  Vyzpovídali své učitele, pozvali si zástupkyni vedoucí ústavu Ing. Janu Stuchlíkovou, dalším hostem byl odborný asistent Ing. Michal Blaško, Ph.D. I přesto, že studenti jsou moderováním nepolíbení, večer zvládli. Následovalo skvělé akustické vystoupení opavské kapely Naděje s volným přechodem k tombole. Závěr večera doprovodil svým djským setem též student oboru Tomáš Lecián alias DJ Leci.

„Věřím, že se akce stane každoroční zvyklostí a třeba příští rok přijdeme jako absolventi a vychutnáme si tu skvělou atmosféru “ULGAT party“. První ročník proběhl úspěšně a už teď se těšíme na ten příští, studenti druhého ročníku oboru slíbili, že sami realizují pokračování této akce,“ uvedl Mirek Pantok, jeden z organizátoru a moderátor večera.