Pokáč, Mucha nebo James Cole. Další studentský majáles sklidil ovace

• Martin Kůs
  • 22.05.2019
OPAVA - Letošní Opavský majáles je již za námi. Návštěvníci si na vyvrcholení oslav, které se konaly v sobotu v Městských sadech, mohli přijít na své na dvou místech. K dispozici totiž byly dvě stage, odpočinout si mohli při dýmce v chill out zóně nebo se pobavit při dalších doprovodných aktivitách. Pro dětské návštěvníky bylo nachystáno oblíbené malování na obličej, kolotoč, skákací hrady či artistický workshop.

Autor: Nikol Misaki Vavrlová - studentská redakce Slezské univerzity v Opavě

Nejen děti, ale i dospělí využili možnosti malování na obličej. Kromě zábavy se mohli ovšem i přiučit. Studenti Slezské univerzity totiž v přilehlých stáncích učili, jak poskytnout první pomoc při různých situacích.

Těsně po plánovaném začátku ve tři hodiny se na podiu Rental.cz stage objevil moderátor Jakub Plaskura, aby přivítal návštěvníky a uvedl první kapelu Lydian Project. Mezi další, kdo se na podiu vystřídali, byla například známa kapela Light & Love. Velké nadšení sklidil zpěvák humorných, leč mnohdy pravdivých písní Pokáč, kterého vystřídala alternativní Mucha. Celou akci završil James Cole a po něm Noisetrap.

Na vedlejší stagi Opavské kulturní organizace OKO Stage na návštěvníky čekala odlišná nadílka hudby. Vystřídalo se zde hned několik DJs, kteří posluchače zasypali řádnou vlnou drum and bass hudby. Vystoupili například Baluu, Exponite, zahraniční NME nebo Fantek & PEX.

Nový obrázek

Kdo se během poslechu hudby vyčerpal, mohl si jít odpočinout do chill out zóny s vodními dýmkami. Hladoví či žízniví měli na výběr z mnoha okolních stánků s občerstvením, mezi kterými vynikal ten pod záštitou Slezské univerzity. Čepovalo se zde totiž rektorské pivo Slezáček či speciální majálesový ležák Medomaj. Jednu část odpoledne jste si pivo mohli nechat také načepovat od samotného rektora univerzity!

S velkým množstvím pití a jídla se pojí spoustu odpadu. Ale není se čeho bát. Letošní akce se totiž zapojila do projektu Čistý festival, který zde měl také stánek. Ti, kteří poctivě třídili, byli za svůj ekologický přístup odměněni a samotný festival pak v závěru získal certifikát Čistého festivalu z rukou Jiřího Margaretise.

Obnovenou novinkou festivalu se stalo vyhlášení krále a královny majálesu, kterými se stali Arnošt Holan (student oboru Multimediální techniky) a Dominika Ratajová (studentka oboru Audiovizuální tvorba a členka naší redakce), pro které se mohlo hlasovat nejen na Facebooku, ale i na místě v době konání celé akce.

Návštěvníci, kteří neměli ani po vystoupení posledního interpreta dost, se odebrali after párty, která se konala hned v několika městských klubech v centru Opavy. Festival sklidil obrovský úspěch a všichni doufáme, že příští rok zvedne už tak vysokou laťku ještě o kus výš.

Nový obrázek