Rektor se zúčastnil diskuse o rozvoji Opavy a jejího regionu

• Martin Kůs
  • 16.05.2019
OPAVA - Na pozvání Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a společnosti BeePartner se ve čtvrtek odpoledne zúčastnil rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Pavel Tuleja neformální diskuse o otázkách strategie rozvoje Moravskoslezského kraje, města Opavy a jejího regionu do roku 2027.
Setkání s hejtmanem prof. Ivo Vondrákem se uskutečnilo v kulturním prostoru KUPE v Opavě.

Vedle krajského hejtmana úřad zastupoval jeho náměstek Ing. Jaroslav Kania, na druhé straně diskutujících se sešli zástupci podnikatelských subjektů, regionálních a kulturních organizací působících na Opavsku.

Jak jinak, hovořilo se hlavně o Opavě. O životě v ní, o dopravě, kultuře, sportu, výstavbě i pocitech návštěvníků, kteří sem přijedou. Na přímou otázku, jestli se Slezské univerzitě daří a jak to vnímá rektor univerzity, Pavel Tuleja odpověděl:

„Před několika dny jsem se zúčastnil podobného sezení v Karviné, a tak mohu porovnat, jaké problémy mají tam a jaké tady. Jsou jiné, ale myslím, že Opava je na tom se svým rozvojem přece jen lépe. Já jsem vždy byl a jsem v tomto směru optimistou, a jsem rád, že i univerzita může tento pozitivní proces podporovat. Mohu tak říci, že univerzitě se v Opavě daří dobře.“ Mimo jiné rektor Slezské univerzity také přítomné seznámil s některými plány vysoké školy, posilujícími její další rozvoj vstříc k potřebám regionu.

Po této části setkání se hejtman Ivo Vondrák setkal i s opavskou veřejností a vzájemně diskutovali nad stejnými problémy.

Nový obrázek