Studentská tvorba naplnila již osmnáctou v Artemisii

• Martin Kůs
  • 19.05.2019
OPAVA – V rámci opavského majálesového týdne, ve čtvrtek 9. května 2019, přišel čas také na tradiční literární den. Jeho součástí byl již 18. ročník křtu Sborníku Artemisia. Křest letos probíhal v prostorách opavského Klubu Art Obecního domu a kmotrem nejnovějšího čísla se stal hudebník, básník a dramaturg Jan Kunze.

Autoři: Dominika Ratajová a Jakub Plaskura - studentská redakce Slezské univerzity v Opavě

Za pořadatele, Studentskou unii Slezské univerzity v Opavě, si majálesový Literární den vzala za svůj studentka oboru Veřejné správy a sociální politiky Nikola Konečná. Proč zrovna studentka takového oboru? Říká se, že mezi členy unie jde o největší knihomolku.

Od sedmnácté hodiny se ve čtvrtek otevřely dveře Artu, kde se sešli nejen příznivci Opavského majálesu, ale taktéž fanoušci literatury. Sborník, jenž nese název Artemisia, vychází každoročně v májovém měsíci zamilovaných. Valná většina děl pochází od studentů, absolventů či pedagogů Slezské univerzity v Opavě, ale druhým rokem je sborník otevřen dokonce i příspěvkům veřejnosti a nutno podotknout, že tento tah už tak kvalitní sborník ještě vylepšil.

Kromě samotného křtu byla na programu autorská čtení či doprovodný hudební program ostravské skupiny Botanyk, vyznávající rock folk. Celé dění kolem Artemisie shrnul její kmotr Jan Kunze, který při samotném křtu řekl: „Je neuvěřitelné, že se jedná už o osmnáctý ročník. Jsem rád, že se tato tradice udržela a díky vám, že ji tvoříte.“

Velkou zásluhu na letošním ročníku měla právě Nikola Konečná, která se na jeho adresu poeticky vyjádřila. „Pokřtili jsme osmnáctý ročník sborníku. Být Artemisia dívkou a ne literárním konceptem, byla by teď dospělá. Za dobu její existence ji vytvářela spousta lidí a pro mne byla čest být jednou z nich.“

Nový obrázek