Mozkovou posilovnu navštívili středoškoláci ze šesti zemí

• Martin Kůs
  • 15.02.2019
OPAVA - Na tři desítky studentů středních škol ze šesti různých zemí - Česka, Slovinska, Portugalska, Španělska, Itálie a Lotyšska – zavítaly ve čtvrtek 14. února 2019 do prostorů brainfitness v Opavě. Na místě je přivítal doc. Michal Málek, zástupce ředitele pro výpočetní techniku Matematického ústavu v Opavě, který také zahraničním návštěvníkům krátce představil tuto opavskou “mozkovou posilovnu“, jež vznikla ve spolupráci Mendelova gymnázia Opava a Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě v září loňského roku.

„V rámci projektu Erasmus+ se postupně vždy pět studentů z každé země sjede v jedné ze zúčastněných škol. Tentokrát se hostitelskou školou stalo Mendelovo gymnázium v Opavě,“ uvedla za hosty posluchačka Mendelova gymnázia Michaela Hozáková. Jak doplnila, jedná se už o druhou skupinu studentů, kteří v rámci výměnných programů do Opavy zavítali, pokaždé se jednalo zástupce jiných škol z jiných zemí.

Ať už hovořili středoškoláci jakýmkoli jazykem, v opavském brainfitnessu se okamžitě cítili jako doma a s chutí se pustili do řešení logických či hlavolamových záhad, zkoušeli svojí zručnost nebo si zahráli některou z her, při které mají proti sobě opravdového soupeře.

„V brainfitness ještě nikdo z nás nebyl a řekla bych, že to pro nás bylo příjemně strávené odpoledne. Hezké prostředí, nad hlavolamy je třeba se zamyslet a nutí nás to ke spolupráci, která je obzvlášť zábavná, když se musíme snažit mluvit anglicky,“ svěřila se opavská hostitelka a na adresu univerzitních matematiků vzkazuje: „Za celý projekt Erasmus+ děkujeme za možnost návštěvy.“