V univerzitní knihovně vystavuje studentka Markéta Šmalcová

• Martin Kůs
  • 18.02.2019
OPAVA – Vernisáží ve čtvrtek 21. února zahájí v Univerzitní knihovně Slezské univerzity v Opavě výstavu obrazů a obrázků nazvanou Letem mým světem Markéta Šmalcová.
Autorka výstavy, Mgr. Markéta Šmalcová, je studentkou doktorského studia na Ústavu cizích jazyků Slezské univerzity v Opavě. Je zároveň ilustrátorkou, autorkou výtvarného ztvárnění plakátů, pozvánek, diplomů a pamětních listů, autorkou návrhů obálek knih, pohlednic a přání, vyrábí také originální šperky. K výtvarnému umění má autorka vztah už od dětství, avšak digitální ilustrace ji okouzlila nejvíce.

Obrazy, které tvoří výstavu Letem mým světem a jsou zaměřeny nejen na dětského diváka, autorka rozdělila do několika tematických sérií. Jako digitální ilustrace vznikly v letech 2017 – 2018.

Vernisáž výstavy se uskuteční 21. února v 16.30 hodin ve foyeru knihovny - Bezručovo nám. 14, Opava. V prostorách Univerzitní knihovny Slezské univerzity v Opavě bude nainstalována od 22. února do 30. dubna 2019.

Nový obrázek