Rektor si převezme jmenování 19. února

• Martin Kůs
  • 12.02.2019
PRAHA, OPAVA - Rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D., má na úterý 19. února 2019 naplánovanou cestu do Prahy. Ten den mu na půdě Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR předá ministr školství Ing. Robert Plaga jmenovací dekret rektora Slezské univerzity v Opavě.
Doc. Pavel Tuleja tak k 1. březnu 2019 vstoupí do svého druhého funkčního období na pozici nejvyššího statutárního zástupce Slezské univerzity v Opavě. Jeho inaugurace se uskuteční v dubnu (o konkrétním termínu budeme informovat), kdy převezme odznaky své funkce – rektorský řetěz, rektorské žezlo, univerzitní pečeť a klíč od školy. V rámci slavnostního aktu budou do svých funkcí uvedeni také nová děkanka Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě prof. PhDr. Irena Korbelářová, Dr., a děkan Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné prof. Ing. Daniel Stavárek, Ph.D.

Jak v pátek 11. ledna 2019 informoval media prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, prezident republiky Miloš Zeman jmenoval na základě návrhu akademických senátů příslušných veřejných škol čtyři nové rektory – doc. Ing. Pavla Tuleju, Ph.D., dosavadního rektora Slezské univerzity v Opavě, rektora Ostravské univerzity prof. MUDr. Jana Latu, CSc., rektora Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem doc. RNDr. Martina Baleju, Ph.D., a rektora Západočeské univerzity v Plzni doc. Dr. RNDr. Miroslava Holečka. Noví rektoři povedou své školy do roku 2023.