Ohlédněte se s námi za letošním Opavským majálesem

  • Lukáš Wicha
  • 31.05.2024
Od vyvrcholení 28. ročníku Opavského majálesu, který doprovázely bujaré oslavy jara, uběhlo několik týdnů, proto jsme si pro vás připravili drobné ohlédnutí. Program Opavského majálesu, který není jen pouhý festival, ale pro mnohé z nás je také srdcovou záležitostí, která spojuje přátelé z celé České republiky, pro vás každoročně připravují studenti, absolventi a nadšenci z Opavy a okolí.

V roce 2024 jsme se navrátili k bezplatnému vstupu, a můžeme-li soudit podle účasti, návštěvníci tento krok ocenili. První open air festival této sezóny si totiž s námi tentokrát přišlo užít na 4 000 z vás! Hudební program probíhal na dvou pódiích – na SU stage, kde vystupovaly především kapely, a na Volf Production stage, na níž si našli své příznivci electro hudby. Velkým překvapením pro nás byla opavská kapela Dobrý Pokus!, která předvedla neskutečnou show hned na úvod odpoledne. Hlavní čas pak patřil pražskému uskupení Prago Union & live band a duu Pain & Magenta.

Opavský majáles však není jen o hudbě, ale také o doprovodném programu. Nedílnou součástí je Teva Family zóna, kde se prezentovaly i jednotlivé součásti Slezské univerzity. Nechybělo ani malování na obličej, vystoupení uměleckého řezbáře nebo hasičská plošina. Úplnou novinkou byla Talk stage, na níž se představily osobnosti spojené s Opavou a nechyběly přednášky, besedy a vystoupení slam poetry.

Pevně věříme, že jste si tento ročník užili stejně jako my a interpreti, kteří si k naší velké radosti pochvalovali, jak skvělou atmosféru dokáže Opava navodit. A věřte, že nejinak tomu bude i v roce 2025, protože už teď víme, co se bude dít! Můžeme prozradit, že již nyní máme potvrzeno jméno prvního vystupujícího… No, máte se na co těšit!

A na závěr nesmí chybět poděkování! V prvé řadě velké díky všem partnerům – Slezské univerzitě v Opavě, Statutárnímu městu Opava, Teva Czech Industries, Fakultě veřejných politik v Opavě, Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě a společnostem Maleda a Volf Production. Obrovské díky patří i všem prodejcům občerstvení a všem brigádníkům, byli jste skvělí! A samozřejmě moc děkujeme také každému z vás, kdo si udělal čas a podpořil nás!

Určitě si pusťte náš aftermovie a případně nakoukněte i do naší našlapané kompletní fotogalerie.