Film studentů Slezské univerzity v Opavě GRYGAR míří na Českého lva

• Martin Kůs
  • 17.01.2019
OPAVA, PRAHA – HLASOVÁNÍ KONČÍ 18. LEDNA O PŮLNOCI! Film studentů Slezské univerzity v Opavě GRYGAR míří na Českého lva! Celovečerní dokument o astronomu a popularizátoru vědy Jiřím Grygarovi je v osudí soutěže o Cenu filmových fanoušků. Hlasuje se právě teď!

Celovečerní dokument o astronomu a popularizátoru vědy Jiřím Grygarovi, který natočili studenti Slezské univerzity v Opavě, měl premiéru loni na jaře a mimo jiné jej odvysílala televizní stanice Prima na svém kanálu ZOOM.  V prestižní filmové databázi ČSFD se dokument objevil na pomyslném 31. místě žebříčku české historie a jako 61. nejlepší český film vůbec. To je pro opavské tvůrce obrovská pocta.
Filmu si všimla i Česká filmová akademie, která jej zařadila do širší nominace v rámci cen ČFTA 26. Český lev. Jestli si univerzitní filmaři přivezou lví sošku do Opavy, se rozhoduje právě v těchto dnech, kdy se na webu https://www.csfd.cz/cesky-lev/ hlasuje o Cenu filmových fanoušků.

Dostane se GRYGAR ke hvězdám? Dejte svůj hlas filmu GRYGAR na CSFD.cz a podpořte spolu s námi tým filmařů ze Slezské univerzity v Opavě.

O filmu jsme psali již dříve ZDE a ZDE

Nový obrázek