V sobotu se uskuteční první Derby čtyř univerzit v League of Legends

  • Lukáš Wicha
  • 19.03.2024
Událost e-sportové sezóny je tady! Tým naší univerzity, složený ze studentů Obchodně podnikatelské a Filozoficko-přírodovědecké fakulty, se v klání o prize pool 40 000 Kč utká nejen se svým tradičním rivalem z ostravské VŠB-TUO, ale také s týmy z UHK a VŠTE České Budějovice.

Text: Lukáš Wicha a Petra Halíková

 

Derby čtyř univerzit

Hned čtyři univerzity z různých koutů České republiky poměří v sobotu 23. března na půdě Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO síly v e-sportu. Na výzvu jediné technické univerzity v Moravskoslezském kraji odpověděly Slezská univerzita v Opavě, Univerzita Hradec Králové a Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích.

Univerzity se o titul a finanční odměnu ve výši 40 000 korun utkají v oblíbené hře LEAGUE OF LEGENDS. Jedná se o týmovou strategickou hru, kde proti sobě dvě pětičlenná družstva bojují ve zničení nepřátelské základny. „Derby čtyř univerzit berou všechny zapojené univerzity jako vrchol sezony. Mají za sebou spoustu soutěží, které je dovedly až sem, a rády by vyhrály,“ vysvětluje Jakub Čubík z VŠB-TUO, který také stojí za myšlenkou Derby čtyř univerzit.

Na organizaci náročné akce se podílely všechny univerzity, které e-sportovou činnost svých studentů podporují. Žádná z nich není na poli e-sportu nováčkem, proto budou síly poměrně vyrovnané a slibují zajímavou podívanou. E-sport tedy na akademickou půdu pronikl už dávno a nevyhýbá se ani oblasti vědy a výzkumu. Na VŠB – Technické univerzitě Ostrava například měří stres faktor u svých hráčů. Na univerzitách pak e-sport nemusí plnit jen funkci volnočasové aktivity, která sdružuje studenty. Díky přednáškám, workshopům i společným utkáním, které univerzity nabízí žákům základních a středních škol, má e-sport i edukativní charakter a komunitní přesah.

Fanoušci elektronického sportu mohou přijít celé klání sledovat živě, anebo si ho mohou pustit online od 10 hod. na platformě Twitch a univerzitní týmy podpořit alespoň takto. Na akci jsou zváni také středoškoláci a veřejnost. Vítězná univerzita získá slávu a titul vítěze historicky prvního Derby čtyř univerzit České republiky, její hráči zase nemalou finanční odměnu.

Slezskou univerzitu bude v sobotním e-sportovném klání reprezentovat náš univerzitní tým SLUníčka. Ve videu níže se můžete seznámit s jeho členy a mimo jiné i s jejich oblíbenými šampiony.

S týmy všech čtyř univerzit byly natočeny bleskové rozhovory, na jejichž sestřih se můžete podívat níže. Dozvíte se například, jak se účastníci na derby připravovali nebo kterou schopnost šampionů z League of Legends by chtěli mít.