Víťazstvo v Hitpoint University League: Naša cesta do TOP 6 českých univerzít

• Karin Martínková
  • 22.02.2024
V univerzitnom svete e-športu sme v nedávnej otvorenej kvalifikácii Hitpoint Univerzitnej ligy dosiahli veľký úspech. Ako ambasádor e-športu na našej univerzite som s hrdosťou sledoval, ako náš tím v League of Legends zdolával súperov a postupoval vyššie.

Text: Andrej "Pinacol" Piňák - ambasador esportu na Slezské univerzitě

V otvorenej kvalifikácii sme čelili silným súperom, no náš tím ukázal svoje skvelé taktické schopnosti a individuálnu zdatnosť, čo nám v konečnom dôsledku zabezpečilo postup medzi elitu českých univerzitných tímov. O to viac nás teší, že sa stretávame s top 6 tímami, kde si zmeriame sily vo vyrovnaných súbojoch, kde budeme hrať spôsobom každý s každým.

Finále sa odohrá vo Svitavách, kde sa stretnú 2 najlepšie univerzity. Víťazný tím tak postúpi do University Esports Masters, kde bude reprezentovať Českú republiku v obrovskej konkurencií, kde bude až 25 krajín. Naši hráči sú plní odhodlania a chuti predviesť svoje najlepšie výkony. Veríme, že sme pripravení na vyrovnané súboje a že naša herná stratégia nás povedie k úspechu. Nemôžeme zabudnúť na všetkých, ktorí nám pomohli dosiahnuť tento úspech. Od univerzity, nášho nového profesionálneho kouča Petra „Adissa“ Pavlíčka, ktorý momentálne pôsobí v prvej lige Hitpointu za tím Brute a popri tom stíha študovať aj na SU, až po všetkých fanúšikov, ktorí nás podporujú na každom kroku.

Naša cesta ešte len začína, a sme nesmierne vďační za príležitosť reprezentovať našu univerzitu v tejto prestížnej lige. Držte nám palce, a budeme vám prinášať aktuality o našom postupe a výkonoch v tejto úžasnej lige. E-šport je naša vášeň, a sme pripravení ju šíriť medzi všetkých, ktorí s nami cestujú na tejto úžasnej jazde.

Už tento piatok sa môžete tešiť na naše SLUníčka! Nastúpia na zápas proti Vysokej škole ekonomickej v Prahe, a vy si ho budete môcť pozrieť na Twitch kanále Hitpoint ligy od 19:00. Nezabudnite doraziť a fandiť nám v chate!

Nový obrázek