Další úspěchy našich pedagogů, tentokráte v oblasti filmu

• Karin Martínková
  • 04.10.2023
Naši pedagogové bodovali na mezinárodním televizním festivalu Heart of Europe ve Varšavě hned ve dvou kategoriích, a to v kategorii Televizní dokument a Hraný seriál. Dokument Váleční reportéři režiséra Petra Jančárka získal 2. místo a seriál Volha, na kterém pracoval pedagog a skvělý střihač Jaroslav Vašek, svou kategorii vyhrál. „Válečnými reportéry“ bude naše univerzita navíc pomyslně zastoupena také na prestižním festivalu PRIX EUROPA v Berlíně.
Tentokrát se naši pedagogové ze studijního programu Multimediální techniky (MMT) stali hvězdami mezinárodního televizního festivalu Heart of Europe, který se konal ve Varšavě od 25. do 28. září 2023. Televizní dokument Váleční reportéři pod režisérskou taktovkou Petra Jančárka zde získal 2. místo!

Tento dokument bylo také již možno zhlédnout v celostátním vysílání České televize (ČT), a pokud jste toto vysílání nestihli, je k dispozici pro širokou veřejnost na webových stránkách ČT. O tom, jak tento ojedinělý dokument vznikal, se můžete dočíst v naší dřívější aktualitě.

Na festivalu Heart of Europe jsme se mohli radovat i z dalšího úspěchu. Seriál ČT "Volha“, na němž se jako střihač podílel další z našich pedagogů – Jaroslav Vašek, mezi hranými seriály zvítězil!

A to ještě není vše! Dokument Váleční reportéři, který jsme mimo jiné představili formou besedy s jeho režisérem Petrem Jančárkem a bývalým válečným zpravodajem, nynějším ředitelem ČT Ostrava, Miroslavem Karasem v rámci SUper Stage Slezské univerzity v rámci mezinárodního diskusního fóra Meltingpot na festivalu Colours of Ostrava, opravdu zažívá velký úspěch. Je mezi nominovanými na prestižní festival PRIX EUROPA, který se koná v Berlíně od 22. do 27. října 2023. I zde bude sice konkurence obrovská, ale my pevně věříme v ten nejlepší výsledek a držíme palce!

Oběma pedagogům gratulujeme a těšíme se na další inspirující projekty, které je i naše studenty čekají!