Konference Proměny dramaturgie připravila svůj druhý ročník

• Martin Kůs
  • 24.11.2018
OPAVA - Ve dnech 28. a 29. listopadu 2018 se na půdě Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě uskuteční druhý ročník konference Proměny dramaturgie, tentokrát s titulem Profesní a pedagogická východiska současné dramaturgie. Konference se uskuteční v prostoru univerzitního areálu Hauerova 4, Opava.

Odborná konference se pokouší definovat aktuální postavení a úkoly, které stojí před dramaturgickou profesí. Koná se díky podpoře Ministerstva kultury České republiky a partnerství SlidesLives. Bližší informace na webu konference.

Pořadatelům, týmu oddělení Audiovizuální tvorby, se znovu podařilo do Opavy přivést elitu české dramaturgické scény. Součástí konference bude i inscenované čtení hry Jana Balabána a Ivana Motýla Bezruč?! V podání ostravské Alternativní scény Les (st. 18:30 hod.) a projekce nového dokumentárního snímku Tomáše Polenského Neumlčené hlasy Beslanu (čt. 13:15 hod.).