Tým Esport SU si z Red Bull Campus Clutch 2022 odváží bronzovou medaili!

  • Karin Martínková
  • 21.11.2022
Obrovský úspěch zaznamenala čerstvě poskládaná reprezentace Esport SU ve hře Valorant. I přes to, že nemají za sebou jako tým téměř žádnou herní historii, tak se na univerzitní turnaj s názvem Red Bull Campus Clutch 2022 umístili na krásném třetím místě. Nasbírali tak mnoho zkušenosti a lze předpokládat, že další úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat.

Text: Jan Polák – studentská redakce Slezské univerzity

Není to tak dávno, co se podařilo sestavit tým, který by Slezskou univerzitu v Opavě (SU) reprezentoval ve hře Valorant. Za svou krátkou existenci však již zaznamenali první úspěch. Dostali pozvánku na univerzitní turnaj RedBull Campus Clutch 2022. V první online kvalifikaci tým Esport SU sice prohrál, hlapci se ovšem nevzdali a zkusili své štěstí i v dalších kvalifikacích. Tu poslední nakonec celou vyhráli a postoupili tak do dalšího kola. To se odehrálo v úterý 16. listopadu ve Vodafone PLAYzone Areně v Praze. Celý turnaj bylo možné sledovat prostřednictvím livestreamu na Twitch kanálu PLAYzoneCZ, kde najdete také záznam celého národního kola. Naši reprezentanti to ovšem neměli vůbec jednoduché – do cesty se jim postavily další 3 nejlepší týmy z univerzit z celého Česka. V semifinále narazili na jasné favority Darwyho tramvaj, se kterými bohužel prohráli, a tak je čekal boj o bronzovou příčku. V tomto zápase na ně čekal tým SkillGab, s kterým si nakonec poradili. Výhrou 2:1 si tak zajistili 3 místo. Klukům za celou studentskou redakci a jejich alma mater gratulujeme a přejeme další úspěchy jak v esportu, tak v přicházejícím zkouškovém období. 


Naši čerství Valorant reprezentanti na národním kole turnaje Red Bull Campus Clutch 2022 v PLAYzone Areně v Praze. Poprvé tak měli možnost zažít atmosféru profesionální herní arény s diváky. (foto: Andrej Piňák)


Red Bull Campus Clutch 2022 je první čistě studentský světový turnaj ve hře Valorant. Zúčastní se ho přes 50 000 studentů z více než 50 zemí světa. Volně složené týmy o 5 hráčích se utkaly v regionálních kvalifikacích a z každé země vzejde jeden národní vítěz, který se může těšit na světové finále. To se koná v prosinci v brazilském São Paulu a na vítěze mimo zážitky čeká prize money v podobě 20 000 € a VIP pas na VALORANT Championship 2023!

 

Složení týmu Esport SU:

Daniel Šabršula (kapitán) - student 1. ročníku oboru Informační a telekomunikační technologie (FPF)

Jan Hovjacký – student 1. ročníku oboru Knihovnictví (FPF)

Mikuláš Szmek – student 3. ročníku oboru Manažerská informatika (OPF)

Martin Michalko – student 2. ročníku oboru Mezinárodní obchod (OPF)

Jiří Burda – student 2. ročníku oboru Angličtina (FPF)


Nový obrázek