Jiří Dobrý postoupil do finále soutěže Český VŠEVĚD 2022

• Jakub Plaskura
  • 12.07.2022
Noc vědců tentokráte nese podtitul „všemi smysly“, ale ještě jedna žhavá novinka je na skladu. Letos se koná klání o Českého VŠEVĚDA, a že byl v prvních kolech o tuto soutěž velký zájem, dokládá i fakt, že alespoň jednoho soutěžící vyslala na zteč většina vysokých škol v České republice od Západočeské univerzity v Plzni až po naši malebnou Slezskou univerzitu. Může nás proto nesmírně těšit, že zástupce SU Jirka Dobrý se dostal mezi top šest vyvolených do velkého finále. Tím to ale nekončí!

Autor: Jakub Plaskura

V prvním kole soutěže, které se odehrávalo na sociálních sítích, se proti sobě postavili vždy dva až tři soutěžící z různých škol, které dali dohromady organizátoři projektu. Každý soutěžící měl za úkol natočit krátké video popularizující vědu. Do další fáze postupoval vždy ten s největším počtem „lajků" na facebookové události.

Druhé kolo už bylo mnohem více o odbornosti než o popularitě a Jirka Dobrý se svým videem uspěl právě v tomto kole také skvěle. Nejenže se probojoval mezi šest nejlepších, jak už bylo zmíněno, ale zároveň se v rámci bodování odborné poroty umístil na děleném prvním místě, takže sázkařskou terminologií by se dalo říci, že se rázem pasoval mezi favority na titul.

A co čeká top šestku nyní? Cesta do finále, které se koná 13. září v Brně, bude ještě dlouhá, co se týče příprav. Každý soutěžící totiž bude mít k dispozici svůj vlastní výstup na finálovém galavečeru, takže je nutná příprava prostřednictvím několika workshopů s profesionály. Věříme, že Jiří Dobrý se ani ve velkém finále neztratí. Ti z vás, kteří sledují pravidelně kanál Dobré vědět, vědí, že vyřídilku má náš reprezentant více než dobrou!

Jiří Dobrý bude reprezentovat SU ve finále soutěže Český VŠEVĚD 2022 (Zdroj: J. Dobrý) Jiří Dobrý bude reprezentovat SU ve finále soutěže Český VŠEVĚD 2022 (Zdroj: J. Dobrý)