Po dvou letech se konalo slavnostní vyřazení absolventů Univerzity třetího věku

• Adam Poštolka
  • 23.06.2022
Ve středu 15. června 2022 se v hlavním sále Kulturního domu Na Rybníčku konalo slavnostní vyřazení absolventů Univerzity třetího věku (U3V) v rámci programu Centra celoživotního vzdělávání Slezské univerzity. Přítomným absolventům poblahopřáli zástupci akademické obce i primátor statutárního města Opavy Ing. Tomáš Navrátil.

Autor: Adam Poštolka

V sále plném posluchačů kurzů U3V se za zvuků fanfár uskutečnila vskutku významná událost, a to slavnostní vyřazení úspěšných absolventů kurzů Centra celoživotního vzdělávání. Tento oslavný akt proběhl za přítomnosti Ing. Ivany Koštuříkové, Ph.D, prorektorky Slezské univerzity pro studijní a sociální záležitosti a Ing. Ivany Růžičkové, MPA, kvestorky Slezské univerzity – pro účely slavnostního vyřazení ustanovenou řádným promotorem, spolu s primátorem statutárního města Opavy Ing. Tomášem Navrátilem, paní Lucií Beckovou, koordinátorkou Univerzity třetího věku a vyučujícími jednotlivých kurzů.

Úspěšně absolvovalo přednáškové cykly U3V celkem 360 posluchačů, což je obdivuhodné číslo. Především po dvouletém období koronavirové pandemie, neboť i jich se týkaly restrikce a opatření omezující klasickou výuku.

Jednotlivé vzdělávací kurzy byly zaměřeny na anglický, německý, francouzský a italský jazyk, fotografii a digitální fotokomoru, počítačovou gramotnost, výuku s chytrým telefonem či tabletem a trénink paměti. Věříme, že nabyté dovednosti a vědomosti našim kurzistům pomohou k dalším životním úspěchům a přejeme jim tímto hodně štěstí před dalšími významnými milníky jejich životů.

Foto: Bartoloměj Voříšek