Fotograf Formule 1 a náš absolvent Jiří Křenek: Piloti musí jít trošku přes mrtvoly

• Jakub Plaskura
  • 20.06.2022
Absolvent Institutu tvůrčí fotografie (ITF) na Slezské univerzitě v Opavě, sportovní a dokumentární fotograf a také jediný český fotograf s akreditací na focení závodů Formule 1 Jiří Křenek začal svou již 30. sezónu na okruzích pro nejrychlejší vozy světa. Jaká úskalí s sebou fotografování tohoto nablýskaného motoristického divadla přináší?

Jan Polák – studentská redakce Slezské univerzity

Práce fotografa nejsledovanější motoristické události světa, kterou MS F1 bezpochyby je, se může zdát jako fyzicky nenáročnou zábavou. Zdání ale klame. Některé okruhy musí člověk projít po vlastních nohou a problémy s achilovkou tak na sebe nenechají dlouho čekat. Sám Jiří Křenek má s tímto problémem osobní zkušenost. Na jaké další trable může fotograf na okruhu narazit? Jak se k focení závodů dostal a kolik fotek z jednoho dne se dá pořídit? To a mnoho dalšího se dozvíte v exkluzivním ROZHOVORU s naším úspěšným absolventem.

S kolegy a legendárním pilotem Lewisem Hamiltonem (Foto: archiv J. Křenka) S kolegy a legendárním pilotem Lewisem Hamiltonem (Foto: archiv J. Křenka)