Chystáte se na Colours of Ostrava? Navštivte SUper stage Slezské univerzity

• Jakub Plaskura
  • 17.06.2022
Slezská univerzita bude mít na Colours of Ostrava svou SUper stage, která je součástí mezinárodního diskuzního fóra Meltingpot. Doprovodný program tohoto multižánrového hudebního festivalu se bude konat od 13. do 16. července 2022 v Dolní oblasti Vítkovice. Návštěvníci se můžou těšit na bohatý program v podobě přednášek, besed a zajímavých workshopů.

Autor: Iveta Bačkovská - studentská redakce Slezské univerzity

Colours of Ostrava je festival, který pro většinu festivalových nadšenců nepotřebuje větší komentář. O tom, že tato akce není pouze o hudbě a koncertech, se můžete přesvědčit na vlastní oči. SUper stage Slezské univerzity totiž také přispěje svým doprovodným programem, během kterého se za čtyři dny na podiu vystřídá spousta známých osobností univerzity.

Každý festivalový den od 13. do 16. července zde vystoupí současní vědci, pedagogové, absolventi Slezské univerzity a jejich hosté. Celkem je připraveno 19 vystoupení. Kromě přednášek a besed návštěvníci budou moci absolvovat i zajímavé workshopy.

Program odstartuje ve středu 13 června astrofyzik Tomáš Gráf s povídáním o exoplanetách a k přednášce a společné diskuzi nad kontroverzním tématem Proč je nutné pít? vás vyzve sociolog Jiří Siostrzonek. Na své si během festivalových dnů přijdou i příznivci umění, konkrétně poezie, fotografování či divadla. Předtím než vás Monika Horsáková s Jakubem Chrobákem přesvědčí o tom, že poezie může mít místo v životě každého z nás, si můžete vyzkoušet, jak se dělá stand-up comedy show v podání uskupení POPLACH, jehož zakladatelé Jakub Plaskura a Adam Poštolka jsou absolventy Slezské univerzity.

V následujících dnech nebude chybět ani špičky oboru ekonomie, rektor naší univerzity Pavel Tuleja a jeho host Danuše Nerudová. Společně se zeptají "Quo Vadis, světe?". Můžete se těšit i na další známé osobnosti, kterými jsou fotografka Dita Pepe, astrofotograf Petr Horálek, popularizátor vědy Jiří Dobrý, spisovatelé František Kotleta a Kristýna Sněgoňová, historička Hana Komárková a další.

Kompletní program a jeho časový harmonogram najdete na webových stránkách superstage.slu.cz.

A pro ty z vás, kteří na Coloursy stále nemáte lístky nebo váháte, zda je kupovat, jsou připravené speciální soutěže o vstupenky! Proto sledujte univerzitní kanály, ať vám nic neuteče. Tak „SUperstagenaviděnou“!