Na Opavském majálesu předali žezlo novým Tvářím Slezské univerzity

• Karin Martínková
  • 18.05.2022
Hudba, dobré jídlo, pití, zábava, a především odhalení nových tváří Slezské univerzity nechybělo na Opavském majálesu, který se uskutečnil v sobotu 14. května 2022. V letošním roce byly exkluzivně zvoleny dvě tváře, které budou naši alma mater reprezentovat.

Autoři: Jakub Plaskura, Iveta Bačkovská

Od roku 2016 Slezskou univerzitu reprezentovala studentka oboru Audiovizuální tvorba Klára Jančíková, která se skutečně pro mnohé stala synonymem Slezské univerzity. Byla všude tam, kde jsme byli i my jako instituce. Šest let je ale dlouhá doba a nastal čas Kláře poděkovat a zvolit tvář novou. V tomto případě tváře rovnou dvě!  Tvářemi SU se stali studentka oboru Česká literatura Eliška Jarkulischová a Libor Cinegr z oboru Multimediální techniky. Odteď budete tento pár vídat na tištěných reklamních materiálech, na webu, elektronických portálech či sociálních sítích. A samozřejmě na akcích, kde se SU prezentuje. Budou ztělesňovat všechny hodnoty, ke kterým se Slezská univerzita hlásí. Tak si je dobře zapamatujte, protože odteď bude tato skvělá dvojice dělat vše pro dobré jméno naší univerzity.

K této příležitosti jsme si pro Elišku i Libora připravili několik otázek.

Proč jste se rozhodli přihlásit na konkurz Tvář SU?
Eliška: Konkurz na Tvář SU jsem vnímala v první řadě jako zajímavou výzvu, kterou jsem se rozhodla po delším uvažování přijmout. Viděla jsem šanci naši univerzitu reprezentovat a podílet se na jejím dalším formování a utváření právě prostřednictvím Tváře SU.

Libor: O tom, že má Slezská univerzita Tvář jsem se dozvěděl poměrně nedávno, i přes to se mi tento PR koncept velmi rychle zalíbil a rozhodl jsem se přihlásit a zúročit tak mé dlouholeté zkušenosti s moderováním, vystupováním před publikem, natáčením videí a celkově mých marketingových znalostí a schopností získanými působením v různých kapelách či jiných projektech.

Co od své nové pozice očekáváte?
Eliška: S radostí se budu účastnit všech akcí a událostí spojených s naší univerzitou, jednak společenských a vědeckých, ale i sportovních. Věřím, že svou komunikativní a přátelskou povahou, budu mít naší univerzitě co nabídnout. A ráda bych v rámci této pozice využila mimo jiné také kreativních dovedností.

Libor: Rád přijímám nové výzvy, vystupuji z komfortní zóny a překračuji své hranice. Zároveň mám velmi často "tvořivé přetlaky", které díky této pozici budu schopen produktivně ventilovat v něco užitečného.

V čem je podle vás Slezská univerzita SUper?
Eliška: Slezská univerzita má svůj speciální osobní přístup a skvělou komunitu lidí, mezi kterými si snadno vytvoříte příjemný kolektiv. Univerzita je SUper také kvůli svým místním i mezinárodním akcím, které pomáhají k osobnějšímu přístupu mezi učiteli a studenty. Důkazem o přátelské atmosféře a otevřenosti ke spolupráci se studenty je právě Tvář SU. A zapomenout nemůžu ani na kvalitní výuku a bezproblémovou domluvu.

Libor: Slezská univerzita je v porovnání s ostatními univerzitami u nás v ČR poměrně malá. A právě to ji podle mě dělá natolik výjimečnou. Promítá se to na celkové atmosféře na univerzitě, ve vztazích mezi studenty ve třídách i napříč jednotlivými obory a v neposlední řadě také (z mých zkušeností a za předpokladu, že na studium nekašlu a chodím pravidelně na přednášky) ve vztahu studenta a učitele.

Libor Cinegr a Eliška Jarkulischová byli oficiálně představeni na Opavském majálesu (Foto: Š. Bajt) Libor Cinegr a Eliška Jarkulischová byli oficiálně představeni na Opavském majálesu (Foto: Š. Bajt)