Fotbal se hlásí o slovo! SU vyšle na zelený pažit své reprezentanty

• Jakub Plaskura
  • 17.05.2022
Deník zaměstnanecká liga je celostátní fotbalový turnaj určený všem firmám a organizacím, které mají pracovníky holdující kopání do kulatého nesmyslu. Fotbal je celosvětový fenomén, který tak oficiálně pohltil i Slezskou univerzity. My jsme rádi, že můžeme být u toho a vysíláme do okresního kola Deník zaměstnanecké ligy svůj tým složen ze sedmi studentů a jednoho pedagoga.

Autor: Jakub Plaskura

První pokus o okresní kolo v kopané Deník zaměstnanecké ligy se měl uskutečnit už koncem dubna, ale počasí vystavilo našemu fotbalovému klání stopku. Podmáčený terén na hřišti v Bolaticích nebyl způsobilý ke hře a bylo jasné, že se tento fotbalový svátek posune. Dnes už víme, že náhradní termín našeho okresního kola se bude konat 23. května od 14 hodin opět na fotbalovém hřišti v Bolaticích, čímž zveme všechny milovníky fotbalu, kteří by chtěli naše vyslance z řad studentů i pedagogů podpořit přímo na místě. Největší zastoupení mezi našimi reprezentanty má jednoznačně Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, která vyslala do boje celkem sedm z osmi hráčů. Zároveň je v týmu také pedagog Ústavu historických věd Mgr. Bc. Miloš Zapletal, Ph.D. Dokonce se zdálo, že tým Slezské univerzity bude reprezentovat i růže mezi trny, ale studentka Multimediálních technik Tereza Endrová ze zdravotních důvodů musí okresní kolo vynechat.

A kdo se proti našemu výběru postaví? Svůj celek poskládaly k okresnímu klání například společnosti Ostroj či Adiv, ale zahrát si přijedou do Bolatic třeba také zástupci SFC Opava. Pochopitelně však nepůjde o profesionální fotbalisty, které čeká baráž o nejvyšší ligovou soutěž proti celku Bohemians Praha 1905, ale zahrát by si měli přijet další zaměstnanci SFC.

Níže vám představujeme sestavu našeho týmu a také krátké promovideo, jež jsme k této události natočili. Tak sportu zdar a fotbalu zvlášť!

Sestava Slezské univerzity:

1. Štěpán KRAMNÝ
                             3. Matej MACHEJ
                             7. Miloš ZAPLETAL
                             10. Radim JAROŠ
                             11. Petr NAVRÁTIL
                             12. Ferdinand KRÁĽ
                             23. Andrej PIŇÁK
                             99. Michal RAŠKA

Naši reprezentanti jsou připraveni! (Foto: Štěpán Bajt) Naši reprezentanti jsou připraveni! (Foto: Štěpán Bajt)