Beseda s tvůrci počítačové hry Kingdom Come: Deliverance

• Martin Kůs
  • 03.11.2018
Všem pařanům a hráčům! Na vědomost se dává, že pokecání s tvůrci pořítačové hry Kingdom Come: Deliverance se mohou účastnit v pátek 16. listopadu 2018 a to ve víceúčelovém kinosále univerzitního areálu Hauerova 4 v Opavě.

Nová česká hra Kingdom Come: Deliverance, kterou vyvíjela česká společnost WarHorse, ještě ani nebyla na trhu a už měla jedno NEJ: stala se nejočekávanější hrou. A týden poté, co si ji pařani mohli kopupit, si připsala druhé NEJ, a to v zahraničí: v Británii se stala druhou nejprodávanější krabicovou hrou.

Ústav informatiky společně s oddělením vnějších vztahů Slezské univerzity v Opavě přichází k fanouškům počítačových her s mimořádnou nabídkou - přijďte si popovídat s tvůrci této hry a nakoukněte tak do zákulisí, ve kterém hry vznikají. Za tým Kingdom Come: Deliverance to budou Jakub Holík, vedoucí týmu grafiků a Joanna Nowak, konzultantka historických reálií.  Setkat se nimi mohou zájemci v pátek 16. listopadu od 14.30 hodin ve víceúčelovém kinosále univerzitního areálu Hauerova 4.  Vstup je volný, možnosti jsou však jen do naplnění míst v sále.

Hra si ve svém prostředí nese řadu unikátů, například věrohodně vychází z reálií českých dejin - točí se kolem skutečných událostí z 15. století, kdy byl český král Václav IV. unesen a jeho bratr Zikmund se pomocí uherské armády pokusil ovládnout Čechy. Reálné jsou tak místa, postavy i možnosti, jakými může hráč postupovat a ovládat jednotlivé akce, naopak chybí všichni draci, zombíci či jiné potvory, kterými se často obdobné hry jen hemží. Významným jevem je nejen možnost rozhodovat se z pohledu řešení herních situací, ale i fakt, že si hráč musí uvědomit, že za svůj krok nebo čin memusí být zrovna odměněn. Např. pokusí-li se věc potřebnou ke hře ukrást, snadno se může ocitnout v rukou stráží, vedoucích ho před soud...

Nový obrázek