Filmy z produkce Slezské univerzity se představí v ostravské Fiducii

• Jakub Plaskura
  • 19.01.2022
Zkouškové je v plném proudu a studenti by neměli zapomínat také na odpočinek. Jednou z příležitostí k vystoupení z kolotoče neustálého učení může posloužit návštěva ostravského Antikvariátu a klubu Fiducia, kde se uskuteční Večer Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby.

Jan Polák – studentská redakce Slezské univerzity

Pokud ještě nemáte plány na úterní večer, konkrétně 25. ledna, neváhejte dorazit do ostravského Antikvariátu a klubu Fiducia, kde Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby představí to nejlepší, co studenti Audiovizuální tvorby natočili v období mezi roky 2020 a 2021, tedy v době zahalené koronavirem, který zasáhl celý svět. V takovém prostředí je vlastně snadné i složité zároveň polapit onu múzu, která umělce ovlivňuje. Jak se to našim studentům povedlo? Odpověď čeká v klubu Fiducia. Těšit se můžete na hrané filmy, dokumenty i experimentální tvorbu – horor, drama, parodii i poetiku. Tak dorazte podpořit naše studenty a trochu se odreagovat!

Odkaz na facebookovou událost: Filmový večer AVT

Filmy:

Parazit - Radek Barták, Jaroslav Vůjtek (hraný film, 5 min.)

Akéland - Martina Kostelanská (hraný film, 15 min.)

Žalm 13 - Debora Macíková (3 min.)

Trubec 87 - František Tomis (hraný film, 8 min.)

Jak se učit film - Radek Barták, Jaroslav Vůjtek (dokument, 24 min.)

Odraz - Tadeáš Zajac, Marek Labaj (hraný film, 7 min.)

Jako na houpačce - Lukáš Pala (hraný film, 25 min.)

Zpověď - Jan Vlček (experimentální film, 10 min.)

Láska za časů Korony - Debora Coley (dokument, 45 min.)

Může láska vzkvétat i během pandemie? (Zdroj: snímek z filmu Láska za časů Korony) Může láska vzkvétat i během pandemie? (Zdroj: snímek z filmu Láska za časů Korony)