Dovolená s Albertem: dokument v režii studentky MMT Kataríny Huterové v České televizi

• Jakub Plaskura
  • 16.12.2021
"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života.“ Tento citát dokonale vystihuje životní elán a radost svérázného moravského včelaře Václava Březiny, kterému pro jeho vzhled podobný Einsteinovi nikdo neřekl jinak než Albert. Studentka Multimediální tvorby na Slezské univerzitě Katarína Huterová se stala režisérkou dokumentu o tomto výjimečném muži, na kterém se podíleli i její kolegové z oboru MMT. Snímek měl premiéru 14.12.2021 na ČT2, ale nezoufejte, protože si jej můžete přehrát kdykoliv na webu, případně bude ještě minimálně ve dvou reprízách k vidění v televizi.

Autor: Denisa Palionová – studentská redakce Slezské univerzity

Životní nadhled a obrovská dávka optimismu spolu s humornými vzpomínkami vás naprosto uchvátí. Václav Březina z Velkých Heraltic u Opavy nebyl jen skvělým včelařem, ale také úspěšným sportovcem. V mládí se profesionálně věnoval judu, díky kterému procestoval svět. Jeho velkou vášní bylo řezbářství, hudba ale hlavně láska k přírodě. Přijměte pozvání na opakování příběhu muže, který svůj život miloval přesně takový, jaký byl. Už tuto sobotu 18.12.2021 v 8:00 a také v pondělí 20.12.2021 ve 12:10 na ČT2.

Dokument k vidění také zde.

Včelař Albert s režisérkou snímku Katarínou Huterovou (Zdroj: screen ivysilani.cz) Včelař Albert s režisérkou snímku Katarínou Huterovou (Zdroj: screen ivysilani.cz)