Na Filozoficko-přírodovědecké fakultě se habilitovali noví docenti

• Jiří Kubza
  • 14.12.2021
Prosincové zasedání kolegia rektora dostalo slavnostní ráz. Z rukou rektora Slezské univerzity si převzal jmenovací dekret a osvědčení docentem Mgr. Roman Baron, Ph.D., pracovník Historického ústavu AV ČR v Praze, který úspěšně složil habilitační řízení 21. 10. 2021 před Vědeckou radou FPF SU v oboru Historie se zaměřením na české i československé dějiny.

Na stejném zasedání a ve stejném oboru se habilitoval také doc. Mgr. Aleš Binar, Ph.D., pracovník na Katedře teorie vojenství Fakulty vojenského leadershipu Univerzity obrany. Také jemu měl být jmenovací dekret a osvědčení předány, ale bohužel se kvůli karanténě nemohl dostavit.

Závěry habilitační komise pod vedením prof. PhDr. Zdeňka Jiráska, CSc. byly jednomyslné.

doc. Mgr. Roman Baron, Ph.D

„Habilitační komise všestranně posoudila dosavadní vědeckou, výzkumnou i pedagogickou činnost Mgr. Romana Barona, Ph.D. S potěšením všichni její členové konstatovali, že jde o sumář závažných a mezinárodně ceněných výsledků plně odpovídajících stanoveným kritériím pro úspěšné uzavření habilitačního řízení. Jde o výsledky příznivě přijímané řadou badatelů ve sféře historických věd v ČR, jinde v Evropě i v USA. Z výše uvedených důvodů členové komise doporučují Vědecké radě FPF SU, aby svým hlasováním završila kladně zakončení tohoto habilitačního řízení.“

doc. Mgr. Aleš Binar, Ph.D.

„Habilitační komise dospěla k jednoznačnému závěru, že dosavadní vědecko-výzkumná činnost Mgr. Aleše Binara, Ph.D. odpovídá kritériím, jejichž splnění je nezbytné pro úspěšné zakončení habilitačního řízení. Totéž lze říci i o uchazečově činnosti pedagogické. Členové komise se rovněž domnívají, že současné Binarovy výsledky představují velmi vhodný základ pro další perspektivní vývoj. Z výše uvedených důvodů doporučují členové komise Vědecké radě FPF SU, aby svým hlasováním příznivě uzavřela na příslušném stupni tohoto habilitačního řízení.“

Oběma novým docentům srdečně gratulujeme!

Předání jmenovacího dekretu a osvědčení z rukou rektora SU novému docentovi Mgr. Romanu Baronovi, Ph.D. Předání jmenovacího dekretu a osvědčení z rukou rektora SU novému docentovi Mgr. Romanu Baronovi, Ph.D.