Známé osobnosti přejí Slezské univerzitě k 30. narozeninám

• Jakub Plaskura
  • 01.12.2021
Letošní rok je pro Slezskou univerzitu výjimečný! Slaví totiž třicáté narozeniny. A jaká by to by byla oslava, kdyby chyběly gratulace… Proto během letošního roku přinášíme přání známých osobností veřejného života, které naší alma mater k jejímu jubileu pogratulovaly. Tentokráte půjde o Michala Brůnu, který je spjat zejména s Karvinou coby házenkář, trenér i funkcionář. "Přál bych Slezské univerzitě další úspěšné roky šíření vzdělávání a s tím spojeno mnoho spokojených absolventů." Uvedl exkluzivně pro náš web.

Autor: Jakub Plaskura

Michal Brůna je v současnosti trenérem a prezidentem úspěšného házenkářského klubu HC Baník Karviná. V minulosti byl rovněž dlouholetým reprezentantem ČR v házené a v národním dresu se objevil na světových i evropských šampionátech. Úspěchy sbíral jako hráč za svou dlouholetou kariéru nejen s domácím klubem, ale řadu let působil také v Německu, Francii a Polsku. Karviná je jeho srdeční záležitostí a stejně jako se Slezská univerzita stala fanouškem Michala Brůny, je i on fanouškem Slezské univerzity. Narodil se v Karviné a pochází z rodiny s házenkářskou tradicí. Své zkušenosti předává dál jako kouč, ale i skrze organizaci sportovních akcí pro děti, a věří, že se mladá generace bude do Karviné ráda vracet.

Celé přání Michala Brůny si můžete přečíst ZDE. Přání všech vybraných osobností postupně zveřejňujeme během celého roku na tomto odkazu a jsou mimo jiné součástí speciální webové stránky k 30 letům existence Slezské univerzity.