Dialog s rektorem pomalu, ale jistě klepe na dveře

• Jiří Kubza
  • 05.11.2021
Již popáté si budeme moci popovídat s „nejvyšší šarží“ na univerzitě v rámci akce, která má na Slezské univerzitě své neoddiskutovatelné místo. Dialogu s rektorem se mohou zúčastnit studenti kteréhokoliv oboru, aby společně s panem rektorem doc. Ing. Pavlem Tulejou, Ph.D., probrali, co je tíží, co by naopak rádi pochválili, a třeba si jen popovídali o dění na univerzitě.

Autor: Kristýna Hanačíková – studentská redakce Slezské univerzity

Na začátek je dobré ubezpečit případné nováčky na Slezské univerzitě, že na tomto setkání s rektorem se lidé nemusejí bát otevřeně hovořit o čemkoliv, co se týká Slezské univerzity. Pan rektor studentům naslouchá a zajímá se o jejich názory. Někdy právě pohled studenta dokáže otevřít oči, případně přinést do nějaké problematiky svěží vítr.

Letos se konal i Dialog s rektorem s pořadovým číslem 4, který byl v rámci vládních opatření posunut na červen do online prostředí MS Teams. „Pátý díl Dialogu s rektorem se uskuteční v oblíbeném podniku, kam řada studentů ráda chodí. Domníváme se, že neformální klima a neutrální půda jsou aspekty, které studentům pomohou s ostychem. Je asi logické, že se studenti ze začátku stydí jen tak debatovat s hlavou své vysoké školy, ale tato akce je právě od toho, aby se mohli otevřít, takže všechny studenty srdečně zveme,“ říká Jakub Plaskura z Oddělení komunikace rektorátu Slezské univerzity, které Dialog s rektorem pořádá.

A kdy se na Dialog s rektorem můžete těšit? Vše vypukne 29. listopadu v 17 hodin v TRAP Music Baru, Lepařova ulice v Opavě. Určitě využijte této příležitosti a dialogu se zúčastněte, jelikož je to vážně akce, prostřednictvím které se buduje lepší atmosféra na univerzitě.