7. ročník akce Vyběhněte s děkanem OPF se podařil na jedničku

• Jiří Kubza
  • 12.10.2021
Konec září se na Obchodně podnikatelské fakultě (OPF) v Karviné nesl ve znamení sportu, překonávání osobních limitů a hlavně nadšení, že se znovu všichni milovníci silničního běhu mohli tradičně účastnit tak, jak byli v minulosti zvyklí. Vyběhněte s děkanem je sportovní událost, která již od svých prvopočátků sbližuje OPF se širokou veřejností. A jak to letos všechno dopadlo?

Autor: Denisa Palionová – studentská redakce Slezské univerzity

Sedm – šťastné číslo, které podtrhlo letošní ročník oblíbené události. Již od 15 hodin se na Univerzitním náměstí hojně scházeli běžci kategorie dospělých i dětí, aby svou registrací potvrdili své místo na startu (ať už jako jednotlivci, nebo členové štafety). Ve stánku Slezské univerzity, kde zápis probíhal, se všem účastníkům dostalo maximální péče v podobě informačního servisu a milé podpory univerzitního maskota, který celé náměstí svou energií roztančil. Závodníci měli také možnost využít svozového auta, které bylo připraveno u registrace, aby po odstartování převezlo osobní věci běžcům až do cílového prostoru.

Na startu běhu bylo zhruba 70 závodníků. Startérkou byla naše orlice (Foto: D. Palionová) Na startu běhu bylo zhruba 70 závodníků. Startérkou byla naše orlice (Foto: D. Palionová)

Na startu se sešlo necelých 70 závodníků, které společně čekala trať dlouhá 5,6 km. Pro děti byla připravena trať v cílovém prostoru, na niž vyběhlo celkem 14 dětí ve dvou kategoriích. Děkan OPF, prof. Ing. Daniel Stavárek, Ph.D., se startovním číslem 36 doběhl do cíle s úsměvem, a tak jsme jej neváhali vyzpovídat:

Jaké jsou vaše první dojmy v cíli?

Jsem rád, že jsem doběhl. Máme vždycky s panem prorektorem Gongolem takový společný cíl, že se chceme vejít pod 30 minut, což se nám letos zase povedlo.

Věnoval jste čas přípravě na dnešní běh?

Speciálně ne. Chodím běhat pravidelně, sice musím uznat, že když běžím sám, tak to tempo je pomalejší než tady, takže je to vždycky takové vybičování se, ale vždycky to člověka pohltí a běží rychleji než při tréninku.

Jak hodnotíte letošní ročník?

Jsem hlavně rád, že se nám to povedlo zorganizovat v této formě, protože loni jsme museli běžet virtuálně, každý sám. Následně jsme na Facebooku sdíleli výkony i vyhlašovali ty nejlepší. Takže konečně zase tady můžeme všichni být společně. Jsem velmi rád i za počet účastníků, kterých je skoro 70, počasí nám vyšlo, takže super!

Profesor Stavárek v cíli s úsměvem na tváři (Foto: D. Palionová) Profesor Stavárek v cíli s úsměvem na tváři (Foto: D. Palionová)

Jako první v krásném čase 0:19:00 doběhl do cíle sedmnáctiletý Filip Austera. Zajímaly nás i jeho dojmy.

Jak jsi byl spokojený s volbou trati?

Běželo se mi velmi dobře, trať byla příjemná.

Účastníš se každý rok?

Ne, jsem tady dnes poprvé. Akce se mi moc líbí a určitě se budu chtít účastnit i příští rok.

Jak vypadala příprava na dnešek a jak jsi spokojený se svým výkonem?

Až v pondělí jsem se dozvěděl, že tento závod poběžím, takže to bylo takové narychlo. Avšak přípravě se věnuji po celý rok, jsem členem atletického klubu Slavia Havířov, kde mě trénuje pan Polášek. Se svým výkonem jsem moc spokojený, mám radost.

I my jsme velice potěšeni, že si běžci svůj závod užili, a věříme, že se příští rok zase sejdeme na značkách, abychom společně s děkanem OPF vyběhli za radostí z pohybu!