Známé osobnosti přejí Slezské univerzitě k 30. narozeninám

• Jakub Plaskura
  • 11.10.2021
Letošní rok je pro Slezskou univerzitu výjimečný! Slaví totiž třicáté narozeniny. A jaká by to by byla oslava, kdyby chyběly gratulace… Proto během letošního roku přinášíme přání známých osobností veřejného života, které naší alma mater k jejímu jubileu pogratulovaly. Tentokráte půjde o populárního herce Slezského divadla MgA. Daniela Volného. "Přál bych Slezské univerzitě mnoho kreativních studentů uplatňujících se na trhu práce nejen v našem regionu." Uvedl exkluzivně pro náš web.

Autor: Jakub Plaskura

MgA. Daniel Volný je jedním z nejpopulárnějších umělců našeho regionu a Slezské divadlo v Opavě v něm má znamenitého herce. Daniel Volný je neodmyslitelně spjat s Opavou. Po studiích na JAMU okamžitě nastoupil do angažmá ve Slezském divadle, kterému je věrný od roku 2008. Důkazem jeho popularity a talentu je i několik diváckých ocenění. Kromě hraní v divadle už také okusil pozlátko filmového plátna nejen v Čechách ale i v zahraničí. Světla reflektorů mu ale neučarovala natolik, aby opustil Slezské divadlo. V Opavě ho mimo jiné čekala spolupráce se Slezskou univerzitou na audioknize Město v oblacích spisovatelky Kristýny Sňegoňové. Působí rovněž na Základní umělecké škole v Opavě jako vedoucí literárně-dramatického oddělení, kde rozvíjí talent u těch nejmenších.

Celé přání Daniela Volného si můžete přečíst ZDE. Přání všech vybraných osobností postupně zveřejňujeme během celého roku na tomto odkazu a jsou mimo jiné součástí speciální webové stránky k 30 letům existence Slezské univerzity.