Kandidátem na funkci rektora Slezské univerzity byl zvolen doc. Pavel Tuleja

• Martin Kůs
  • 16.10.2018
OPAVA - V úterý 16. října 2018 zvolil Akademický senát Slezské univerzity v Opavě (AS SU) jako kandidáta na funkci rektora Slezské univerzity v Opavě pro období 2019 – 2023 stávajícího rektora, doc. Ing. Pavla Tuleju, Ph.D. Návrh kandidáta předá předseda AS SU Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR a po příslušném legislativním procesu jej ministr navrhne prezidentu republiky ke jmenování. Své funkce by se měl nový rektor ujmout k 1. březnu 2019.

Připomínáme, že v řádném termínu bylo volební komisi Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě doručeno sedm návrhů, ve všech případech byl jako navrhnutý kandidát doc. Tuleja. Ten v úterý 9. října přednesl akademické obci v Karviné a v Opavě své programové prohlášení a odpovídal na dotazy členů AS SU i ostatních členů akademické obce Slezské univerzity v Opavě.

Následně stanovil předseda volební komise RNDr. Vladimír Sedlář, CSc., datum volby.

K volbě se sešlo všech 22 řádně zvolených senátorek a senátorů zastupujících jak zaměstnance, tak studenty. Pro kandidáta se v 1. kole vyslovilo 19 z nich, dva byli proti a jeden se hlasování zdržel.