Vzhůru na Burčákovou stezku se Slezskou univerzitou!

• Jiří Kubza
  • 14.09.2021
Burčáková sezóna je v plném proudu, proto se v pátek 17. září Opavané mohou těšit už na 6. ročník Burčákové stezky, které se letos účastní i Studentská unie Slezské univerzity se svým stánkem. Nenechte si ujít den, kdy se Opava promění ve město spousty vůní a chutí.

Autor: Ružena Hradská – studentská redakce Slezské univerzity

Burčák je moravskou specialitou, která se tradičně těší velké oblibě. U nás v Opavském Slezsku nejsme výjimkou. Burčákovou stezku každoročně navštěvují davy lidí. Doufáme, že tomu nejinak bude i letos. Napovídá tomu i rekordní počet provozoven, které se do akce zapojily. Konzumenti, kteří se této degustační akce zúčastní, mohou navštívit některou ze šestnácti restaurací, kaváren, barů či vinoték, včetně stánku Studentské unie, který naleznete u Bredy.

Návštěvníkům Burčákové stezky se po 16. hodině nabízí příjemná procházka Opavou, na které si milovníci burčáku přijdou na své! Čeká na ně večer plný ochutnávek, srovnávání burčáků a zábavy s přáteli.

„Ráda bych touto cestou pozvala všechny studenty a veřejnost 17. září na Burčákovou stezku ke stánku Studentské unie, kde si můžete vychutnat skleničku burčáku a třeba i prohodit pár slov s našimi studenty.“ Říká prezidentka Studentské unie Slezské univerzity Kristýna Bečvářová.

Přejeme příjemnou zábavu, mnoho zážitků a ladný krok z Burčákové stezky do svých domovů.

Studentská unie se pravidelně účastní podobných akcí (Zdroj: facebooková stránka SU2) Studentská unie se pravidelně účastní podobných akcí (Zdroj: facebooková stránka SU2)
Provozovny zapojené do Burčákové stezky jsou na mapce označeny červeně (Zdroj: R. Hradská) Provozovny zapojené do Burčákové stezky jsou na mapce označeny červeně (Zdroj: R. Hradská)

Účastnící se provozovny:

Studentská unie Slezské univerzity (U Fortny 49/10, 74601, Opava)

Vitaminátor (Nákladní 2, 74601, Opava)

Restaurace a cukrárna Terasa (Partyzánská 5, 74705, Opava)

Kavárna Obecního domu (Ostrožná 46, 74601, Opava)

Café Restaurant Mincovna (nám. Republiky 17, 74601, Opava)

Ostravarna U Zlatého Kříže (Krnovská 33, 74601, Opava)

Bar Myslivna (Masarykova tř. 34, 74601, Opava)

Trap Music Bar (Lepařova 4, 74601, Opava)

Naše Vinotéka (Olomoucká 29, 74601, Opava)