Brain Fitness zaplnili táborníci! Některé hlavolamy je pořádně potrápily

• Radim Šlezingr
  • 11.08.2021
Říká se, že matematika je postrachem všech studentů. Tato myšlenka je zodpovědná za vznik Brain Fitness (mozkové posilovny), kde se studenti, děti i dospělí můžou přesvědčit, že i matematika může být zábavná. Nacházejí se zde totiž různé hlavolamy, rébusy, hádanky a logické hry, které vás mají nejen zabavit, ale hlavně mají procvičit vaše logické dovednosti. Prostory Brain Fitness v Beethovenově ulici v Opavě se tak rozhodl využít nejeden dětský příměstský tábor, kterého přilákal zábavně naučný obsah.
Autor: Ružena Hradská - studentská redakce Slezské univerzity

„Přítomnost dětských táborů v Brain Fitness není žádnou novinkou. Už několik let nás navštěvují děti z výtvarného tábora, který je pořádán zaměstnanci opavské Galerie u Jakoba. Letos se však počet příměstských táborů navýšil o tábory zaměřené na matematiku a logiku, ale taky o klasické nebo anglické tábory. Celkový nárůst zájmu o seznámení dětí s hlavolamy tak činí 200 až 300 procent,” popisuje extrémní zvýšení poptávky po logických hrách David Slosarczyk, který Brain Fitness zastřešuje. „Děti jsou hravé, soutěživé, ještě pořád nadšené pro objevování, bádání a hledání. Myslím si, že čas, který stráví v Brain Fitness, je kvalitně využitý, pokud to nepřesáhne rozumnou míru. Určitě bych je nenutil strávit zde čtyři hodiny, ale na dvě hodiny se dokážou zabavit, osahat si to a vyzkoušet si různé hlavolamy a rébusy,” dodává.

Některé hlavolamy vyžadovaly spolupráci. (Foto: Ružena Hradská) Některé hlavolamy vyžadovaly spolupráci. (Foto: Ružena Hradská)
Když si jeden neví rady, pomůže mu druhý. (Foto: Ružena Hradská) Když si jeden neví rady, pomůže mu druhý. (Foto: Ružena Hradská)

Táborníci měli možnost potrápit své mladé mozky řadou logických her pro jednu i více osob. Nalezli zde dřevěné, kovové i provázkové hlavolamy, hádanky i různé optické klamy. Při jejich řešení děti zapojily nejen logické myšlení, ale také představivost. Naučily se dívat na věci v komplexní rovině, a to vše formou hry. Některé hlavolamy jednotlivce potrápily natolik, že se rozhodli řešit je skupinově. Během celé doby přítomnosti dětí v Brain Fitness jim byl k ruce personál, který se staral o správné porozumění úlohám, a v případě potřeby poskytl malou nápovědu.

Hrající si děti doprovázel slovem Mgr. Jan Tesarčík, Ph.D., pracovník Matematického ústavu v Opavě, který dětem ukazoval zajímavosti matematiky na různých příkladech, zadával matematické hádanky nebo různé šifry.  Jeho výklad vždy upoutal pozornost skupiny dětí, které ho se zájmem poslouchaly, nebo se samy snažily podobné šifry vymyslet.

Děti nebyly jediné, kdo matematické prostředí ocenil. Matematika mne velice fascinuje i přes to, že na ni nemám buňky. Jsem ráda, že jak děti, tak i já se můžeme něčemu přiučit,” říká jedna z vedoucích táborů.

Pokud vás zaujala možnost Brain Fitness navštívit, pro více informací klikněte zde

Děti řešení hlavolamů náramně bavilo. (Foto: Ružena Hradská) Děti řešení hlavolamů náramně bavilo. (Foto: Ružena Hradská)
Prostory Brain Fitness jsou plné logických her. (Foto: Ružena Hradská) Prostory Brain Fitness jsou plné logických her. (Foto: Ružena Hradská)