Známé osobnosti přejí Slezské univerzitě k 30. narozeninám

• Radim Šlezingr
  • 05.08.2021
Rok 2021 je pro Slezskou univerzitu výjimečný! Naše alma mater totiž letos slaví třicáté výročí svého vzniku. K tomuto jubileu jí pogratulovala řada známých osobností veřejného života, jejichž přání během letošního roku přinášíme. Zařadil se mezi ně také pedagog a bývalý ředitel Střední technické školy na Kolofíkově nábřeží v Opavě PhDr. Jaroslav Burda. „Vznik Slezské univerzity považuji za nejvýznamnější událost po roce 1990 v Opavě,“ uvedl ve svém přání.

Autor: Radim Šlezingr

PhDr. Jaroslav Burda je významnou osobností počátků Slezské univerzity v Opavě. Stal se totiž členem přípravného výboru vzniku naší alma mater a je jedním z autorů petice na táboře lidu za Matici slezskou. Pedagog Jaroslav Burda je bývalým ředitelem Střední technické školy na Kolofíkově nábřeží v Opavě a čestným členem Rotary Clubu v Opavě.

Ve svém přání mimo jiné uvádí, že Slezská univerzita je mu blízká a sympatická a je hrdý, že ji v Opavě a Karviné máme. „Co se týká vzdělanostní kvality, tak je univerzita velkým přínosem bez ohledu na uplatnitelnost v regionu. A samozřejmě váš přínos výstavbě a opravám dnes vašich budov. Bojujte o pozici a nepouštějte žádné obory. Do dalších let přeji vše nejlepší, úspěchy a dobrý pocit...,“ doplňuje Jaroslav Burda ve svém přání.

Celé přání Jaroslava Burdy si můžete přečíst ZDE. Přání všech vybraných osobností budeme postupem celého roku odkrývat na tomto odkazu a jsou mj. součástí speciální webové stránky k 30 letům existence Slezské univerzity.