Zpestřete si léto přednáškami univerzit třetího věku!

  • Radim Šlezingr
  • 03.08.2021
Člověk se může vzdělávat v každém věku, stačí jen chtít! Své o tom vědí senioři a lidé v invalidním důchodu, kteří se účastní kurzů univerzit třetího věku (U3V). Tyto organizace z celé ČR nyní spojily své síly a domluvily se, že v době, kdy nebylo možné osobně se setkávat, připraví společně pro své studující sérii online přednášek - za každého člena Asociace U3V ČR jednu. Přednášky nyní může zhlédnout každý, třeba jako zajímavé zpestření letních dnů.

Autor: Radim Šlezingr

Zdraví a životní styl, Tajemství hmyzí říše, Barevná chemie či Postoje, předsudky a stereotypy ve společnosti. To jsou názvy některých exkluzivních přednášek vědců z nejrůznějších oborů, které Asociace univerzit třetího věku České republiky umístila do virtuálního prostoru na YouTube kanál AU3V ČR. Nemůže mezi nimi chybět ani přednáška Slezské univerzity. Všechny přednášky můžete zhlédnout na tomto odkazu: https://www.youtube.com/channel/UC2mTABnaXTa9Gdij4ZR_oMQ

Videopřednáška Slezské univerzity s názvem Zdraví a životní styl vznikla ve spolupráci s Ústavem nelékařských zdravotnických studií, kde se ujala přednášení doc. PhDr. Yvetta Vrublová, Ph.D., a Ústavem filmové, televizní a rozhlasové tvorby, kde vytvoření/natočení přednášky měl na starost tým pod vedením Mgr. Moniky Horsákové. Přednášku, kterou do sbírky přispěla Slezská univerzita, najdete na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=4NS6Ph5cYbEDalší série online přednášek se budou nabízet od září letošního roku.

Univerzita třetího věku Slezské univerzity v Opavě vznikla v roce 1995 a nabízí lidem v důchodovém věku ucelené přednáškové cykly a odborné kurzy. Odkaz na Univerzitu třetího věku Slezské univerzity najdete ZDE.