Matematická pohotovost bude ordinovat i v srpnu!

  • Jakub Plaskura
  • 28.07.2021
Nehoda vás může potkat nejen na silnici, ale například i ve škole. Zakopnout můžete třeba o matematickou rovnici, se kterou si nevíte rady. V takovém případě se hodí pomoc Matematické pohotovosti. Určena je pro každého, kdo chce být s matematikou kamarád, ale ona o tom ještě neví. Služby matematické pohotovosti se mohou v druhém prázdninovém měsíci hodit všem, kteří během školního roku „nezazářili“ a musí své vědomosti prokázat v srpnu či září.
Autor: Radim Šlezingr

 Zřejmě každý student či žák se ocitl v situaci, kdy při výkladu nebo výpočtu takzvaně „ztratil nit“, případně se začal pomalu topit v kupících se souvislostech. Dalším častým jevem je leckdy falešný pocit pochopení probírané látky, který nás později s letmým pohledem na domácí úkol opouští. Právě kvůli těmto situacím vznikla Matematická pohotovost.

Matematická pohotovost je unikátní projekt Matematického ústavu v Opavě Slezské univerzity, který pomáhá žákům a studentům různých škol a oborů, kteří si nevědí rady s probíranou látkou v matematice. Jak to celé funguje? Přijdete na adresu Beethovenova 2 se svým matematickým problémem v době, kdy pohotovost ordinuje. Formou individuální konzultace se studentem Matematického ústavu se doberete jádra pudla. A kolik to stojí? Nic! Matematická pohotovost je zcela zdarma. Nutná je předchozí písemná dohoda emailem na bf@math.slu.cz.

„Matematická pohotovost bude fungovat i v srpnu, chceme tak umožnit studentům a žákům částečně dohnat skluz, který způsobila distanční výuka. Přednost mají studenti a žáci, kteří buď nyní ukončili studium a pokračují dále, nebo je to čeká v příštím školním roce. Takže studenti a žáci, kteří tento školní rok chodili do 8. a 9. tříd ZŠ a do 3. a 4. ročníků SŠ, případně 2. ročníku SŠ. Ale mohou nám napsat i studenti a žáci jiných ročníků. Pokud budeme mít prostor, tak pomůžeme i jim,“ uvedl Mgr. Jan Tesarčík, Ph.D., který má Matematickou pohotovost na starost. Podle něj zájem o služby Matematické pohotovosti vzrostl především na jaře letošního roku, kdy si někteří studenti nebo jejich rodiče uvědomili nedostatky distanční výuky. „Jedná se především o studenty středních škol a také žáky 8. a 9. tříd. Studenti i jejich rodiče si službu chválí,“ doplnil Jan Tesarčík. 

Matematická pohotovost nespí ani o prázdninách! (Zdroj: MÚ) Matematická pohotovost nespí ani o prázdninách! (Zdroj: MÚ)