Vesmírné novinky pořadu Dobré vědět ve Space cam #10

• Jakub Plaskura
  • 13.07.2021
Desátý díl populárního pořadu Space cam, který je součástí YouTube kanálu Dobré vědět – Polopatě, přináší žhavé novinky o současném dění ve vesmíru. Vůbec nejdiskutovanější událostí je pravděpodobný konec nejúspěšnější kosmické observatoře – Hubbleova teleskopu. Je to nenahraditelný dalekohled, který přenáší na Zemi obrazy vesmíru nepoznamenané zemskou atmosférou. Co s ním bude dál a jaká se nabízejí možná řešení?

Autor: Denisa Palionová – studentská redakce Slezské univerzity

Hubbleův vesmírný dalekohled není jediné téma, které Jiří Dobrý v novém dílu komentuje. Reaguje také na podnětné příspěvky sledujících, kteří například otevírají námět pro další epizodu, jež by mohla zmapovat dosud zřejmě největší kometu ze všech. Řítí se 2014 UN271 do Slunce? A co rozhodně stojí za to letos sledovat na noční obloze o prázdninách? Sledujte a odpovědi dostanete v novém Space cam #10!

Bude tento obrázek Hubbleova teleskopu minulostí? (Zdroj: screen Dobré vědět) Bude tento obrázek Hubbleova teleskopu minulostí? (Zdroj: screen Dobré vědět)

„Dívejte se vzhůru na hvězdy a nikoli dolů na nohy. Pokuste se pochopit, co vidíte a proč existuje vesmír. Buďte zvědaví.“

Stephen Hawking