Kam vyrazit na výlet v našem kraji? Videa studentů MMT mohou inspirovat

• Radim Šlezingr
  • 13.07.2021
Letní prázdniny jsou v plném proudu a s nimi přišla doba odpočinku! Ne každý vyráží v tomto období během dovolené do zahraničí, mnozí dávají přednost poznávání krás České republiky. A nemusí jezdit daleko. Také náš kraj se má čím pochlubit a nabízí zajímavá místa, která stojí za to navštívit. Nechte se inspirovat videi, jež připravili studenti oboru Multimediální techniky (MMT) na Slezské univerzitě v Opavě.
Autor: Radim Šlezingr

Kam vyrazit během letních prázdnin na výlet v našem kraji? Napovědět nám může soutěž Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje, v jejímž druhém ročníku lidé vybírali výjimečná místa, osobnosti či počiny v cestovním ruchu v našem kraji. Zabodovaly v něm Flascharův důl v Odrách, malebné lázeňské městečko Karlova Studánka, šikmý kostel sv. Petra z Alkantary v Karviné nebo meandry řeky Odry. První místo v kategorii Osobnost cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2020 získali Věra a Jaroslav Královi, majitelé Vodního mlýna Wesselsky – dalšího místa vhodného na výlet.

Veřejnost se s těmito místy může seznámit díky videím, která připravili studenti oboru Multimediální techniky (MMT) na Slezské univerzitě v Opavě. „Chtěl bych tímto poděkovat studentům oboru Multimediální techniky Slezské univerzity v Opavě, kteří pro nás spoty vyrobili,“ uvedl Petr Koudela, jednatel krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism, která Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2020 společně s krajským úřadem Moravskoslezského kraje pořádala.

Nejde o první projekt, který naši studenti pro Moravskoslezský kraj dělali. Ve spolupráci s Moravian-Silesian Tourism natočili ve výzvě Máme světový kraj - coby důkaz, že Moravskoslezský kraj oceňuje jejich odbornou připravenost - krátké medailonky se slavnými osobnostmi našeho regionu. Ty jsou v rámci výzvy MSK pozvánkou na nejkrásnější místa u nás.

Podívejte se na videa studentů MMT z oceněných míst v našem kraji:

Šikmý kostel v Karviné ZDE

Flascharův důl v Odrách ZDE