Naše pedagožka je autorkou rozhovoru se Zuzanou Čaputovou a Madeleine Albright!

• Radim Šlezingr
  • 23.06.2021
Na Slezské univerzitě působí řada aktivních pedagogů. Mezi ně můžeme jistě zařadit také Mgr. Michaelu Dombrovskou, Ph.D., která na naší škole působí jako odborná asistentka na Ústavu bohemistiky a knihovnictví na Filozoficko-přírodovědecké fakultě. To ovšem není zdaleka vše, čím se zabývá.

Autor: Kristýna Hanačíková - studentská redakce Slezské univerzity

Kromě přednášení na univerzitě se několik let věnuje józe a celkově je jí zdravý životní styl naplněný pozitivním myšlením velmi blízký. V rámci toho, že by i dalším ráda předala své zkušenosti a myšlenky, se rozhodla napsat několik knih orientovaných právě tímto směrem. Například Pravidla pozitivního sobectví, Pořádek nejen v hlavě či Informační detox. To je výčet titulů, pod kterými je Michaela Dombrovská podepsaná. Kromě toho, že píše ve svém volném čase knihy, tak jako redaktorka spolupracuje s několika časopisy. Psala například pro Moje psychologie nebo Jóga dnes a od roku 2018 spolupracuje s módním časopisem VOGUE. Jde o úspěšnou značku, kterou najdeme na trhu prakticky po celém světě na pultech obchodů v různých jazykových mutacích. Jejím dalším počinem je projekt s názvem Infopolis: Management, marketing a audit – informací, znalostí a dat, který slouží jako podpora některých vysokoškolských předmětů.

V rámci spolupráce s VOGUE CS se podílela na řadě článků a rozhovorů. Za přečtení určitě stojí její rozhovor ve spolupráci s Emmou Smetanou, kdy respondentkami byly dvě úspěšné dámy v oblasti politiky. V rozhovoru byla tázána současná slovenská prezidentka a první žena na Slovensku, kterou je v takto vysoké politické funkci Zuzana Čaputová, a někdejší ministryně zahraničních věcí Spojených států amerických Madeleine Albright, jež tuto funkci zastávala v letech 1997 až 2001. Byla mimochodem také první ženou ve své funkci. Obě dámy se znají a z celého rozhovoru čiší velká ženská síla. Ne nadarmo! Obě se dokázaly prosadit ve spíše mužském prostředí vrcholové politiky. Rozebíral se mocenský svět, jejich názor na genderovou vyváženost v politice a řada dalších témat. Rozhovor si ostatně můžete přečíst i vy! Odkaz naleznete zde v anglickém znění, takže se dozvíte spoustu nového a navíc procvičíte své anglické „závity“.

Obálka vydání časopisu VOGUE, kde se objevil rozhovor s oběma političkami. (Zdroj fotografie: Tchibo blog) Obálka vydání časopisu VOGUE, kde se objevil rozhovor s oběma političkami. (Zdroj fotografie: Tchibo blog)