Pandemie pohledem oceňovaného doktoranda ITF Romana Vondrouše v Opavě!

• Radim Šlezingr
  • 15.06.2021
Galerie se opět otevřely a lidé tak mohou po dlouhé době opět kulturně žít. Mezi díla, která v Opavě jistě stojí za podívanou, patří fotografie doktoranda Institutu tvůrčí fotografie Romana Vondrouše, jenž ve středu 16. června v 17.00 v Galerii Eisler (Obecní dům v Opavě) představí svůj pohled na koronavirovou situaci v České republice.

Jan Polák – studentská redakce Slezské univerzity

Výstavu s výstižným pojmenováním Pandemie je možné navštívit od 17. června až do 22. srpna v Galerii Eisler. Návštěvníci se mohou těšit na fotografie z prostředí demonstrace proti vládním nařízením, nemocnice nebo také veřejnosti uzavřeného fotbalového utkání v legendárním vršovickém „Ďolíčku“. Za pozornost určitě stojí fotografie Desinfekce, která vyhrála hlavní cenu novinářské soutěže Czech Press Photo 2020. Tento a mnoho dalších snímků ostatně můžete vidět osobně. Vernisáž s účastí autora určitě doporučujeme navštívit. Pokud vám to povinnosti nedovolí, zvažte aspoň samotnou výstavu. Nebudete litovat! Výběr snímků Romana Vondrouše bude ke zhlédnutí v Galerii Eisler a také na panelové výstavě ve Dvořákových sadech.

Reportáž TV Polar s výstavy můžete zhlédnout ZDE.

Český vědec Tomáš Mikulov v dezinfekční mlze na Průmyslovém summitu 2020. (Foto: Roman Vondrouš) Český vědec Tomáš Mikulov v dezinfekční mlze na Průmyslovém summitu 2020. (Foto: Roman Vondrouš)