Známé osobnosti přejí Slezské univerzitě k 30. narozeninám

• Radim Šlezingr
  • 10.06.2021
Jaké by to byly narozeniny bez blahopřání? Slezská univerzita si letos připomíná třicáté výročí svého vzniku, my proto během letošního roku přinášíme přání známých osobností veřejného života, které naší alma mater k jejímu jubileu pogratulovaly. Patří mezi ně také devětačtyřitetiletá legenda basketbalového klubu BK Opava Mgr. Petr Czudek. „Slezské univerzitě bych v prvé řadě přál hodně cílevědomých studentů, kteří chtějí něco dokázat, a ne jen studia propařit,“ uvedl mimo jiné ve svém přání.
Autor: Radim Šlezingr

Mgr. Petr Czudek je legendou opavského basketbalu. Za BK Opava a za své rodné město si zahrál celkem ve třech etapách své bohaté kariéry. V roce 1997 se stal Petr Czudek Basketbalistou roku ČR. Po konci hráčské kariéry v roce 2009 však z palubovek nezmizel. Krátce se věnoval spolukomentování basketbalových přenosů a nyní stojí za úspěšnou érou BK Opava coby trenér a sportovní manažer. Opavský tým pod jeho vedením patří tradičně k nejlepším v České republice a své svěřence dovedl až do Ligy mistrů. Petr Czudek je také asistentem trenéra mužské reprezentace ČR a byl tedy u úspěchu českého celku na MS 2019, kde Češi postoupili až do čtvrtfinále.

Jak Petr Czudek ve svém přání Slezské univerzitě k jejím 30. narozeninám uvádí, pevně věří v energii, kterou tady mladí vysokoškoláci zanechávají a budou dále zanechávat. „A pokud se tady někomu z absolventů bude natolik líbit, že v Opavě zakotví natrvalo, tak to bude jenom dobře,“ doplnil.

Celé přání Petra Czudka si můžete přečíst ZDE. Přání všech vybraných osobností budeme postupem celého roku odkrývat na tomto odkazu a jsou mj. součástí speciální webové stránky k 30 letům existence Slezské univerzity.