• 2

Slezská univerzita podporuje studující sportovce!

  • Radim Šlezingr
  • 25.05.2021
Víte o tom, že Slezská univerzita podporuje studující sportovce? Skloubit sport na výkonnostní úrovni a studium není snadné, naše alma mater na to myslí! Slezská univerzita má zájem, aby její studenti, mezi nimiž jsou i úspěšní a nadějní sportovci s mimořádnou sportovní výkonností, mohli současně zvládnout studijní požadavky i kvalitní sportovní přípravu a účast na soutěžích.
Autor: Radim Šlezingr

Pokud patříte mezi výkonnostní sportovce a chcete u toho studovat vysokou školu, Slezská univerzita vám pro to připravila skvělé podmínky! Jejím cílem je podpora duální kariéry studujících sportovců na všech jejích fakultách a ústavech.

Co můžeme nabídnout studujícím sportovcům? Poradenský a konzultační servis při plnění studijních povinností. Chceme být pomocníkem při vaší komunikaci v rámci Slezské univerzity (s katedrami, ústavy apod.) a případně se sportovními kluby, trenéry a svazy v rámci možnosti reprezentace na akademických soutěžích. Nabízíme také pomoc při administraci studia. Chceme studujícím sportovcům pomáhat při tvorbě studijního plánu, s rozvrhem a s realizací administrativních úkonů v průběhu studia. Vytvořili jsme také komunitní síť a kariérní poradenství. Máme nachystané nástroje (komunikace, prezentace, sdílení informací, nápovědy apod.) pro vznik komunitní sítě, která je začleněna do systému vzdělávacího a kariérního poradenství na Slezské univerzitě se všemi jejich benefity. Navštivte Sportovní portál SU v Opavě na webové adrese http://sport.slu.cz. Nezapomínáme ani na finanční podporu. Formou stipendia rektora Slezské univerzity chceme finančně podporovat vaše úspěšné studium. Myslíme také na konzultační tým „sportovec – vysoká škola – sportovní klub“. Za podpory vedení Slezské univerzity máme zájem vytvářet konzultační týmy, které by měly efektivně podpořit vaši duální kariéru

Nebojte se sportovat a studovat! Vyberte si některý ze studijních programů a oborů na Slezské univerzitě zde.