Zdarma kino pod širým nebem? Nepropásněte Týden s filmy Slezské univerzity!

• Radim Šlezingr
  • 21.05.2021
Přesně týden po rozvolnění opatření se mohou milovníci filmu těšit na první venkovní akci pořádanou Slezskou univerzitou v Opavě. Týden s filmy Slezské univerzity je už za dveřmi a je tak na čase si připomenout kdy, kde, co a jak.
Autor: Jan Polák – studentská redakce Slezské univerzity

Pět filmových večerů z dílny studijních programů Audiovizuální tvorba a Multimediální techniky si bude moci široká veřejnost vychutnat na Ptačím vrchu v sadech Svobody v Opavě na akci Týden s filmy Slezské univerzity. Za přívětivého počasí se bude promítat každý den od pondělí 24. května až do pátku 28. května. Vždy se začne ve 20.00 hodin a diváci se mohou těšit na projekty, které vznikly na půdě naší univerzity. Na své si přijdou fanoušci téměř všech žánrů. Mezi promítanými snímky  se objeví například dokumentární road movie o cestě našich studentů za zatměním Slunce do Chile, hudební videoklipy, ale také vizualizace poezie nebo filmová esej. Programovou nabídku více než čtyř desítek snímků, které budou volně přístupné nejenom kolemjdoucím, můžete nalézt zde. Abychom zjistili, jaké mají Opavané povědomí o této akci, vyrazila studentská redakce Slezské univerzity do terénu položit náhodným kolemjdoucím u poutače na akci v sadech Svobody tři krátké anketní otázky.

Slyšeli jste o této akci? Pokud ano, co a jak jste se o ní dozvěděli?

Ano. V minulých letech jsem akci navštívila. (mladá paní/slečna, nejvýše 25 let)
Ano. Z plakátů vyvěšených v budovách Slezské univerzity v Opavě. (student SU, 22 let)
Ne. Dnes o tom slyším poprvé. (muž 35+ let)
Ano. Poprvé jsem akci zaregistroval na facebooku. (muž, 25+ let)
Bohužel ne, teď z panelu o tom „slyším“ poprvé. (důchodkyně, přibližně 70 let)
Ne, až od vás. (důchodce, přibližně 70 let)

Chystáte se akci Týden s filmy Slezské univerzity navštívit?

Letos nevím, záleží na počasí a práci. (mladá paní/slečna, nejvýše 25 let)
Bohužel mám již jiné plány. (muž, 35+ let)
Ano, moc se těším! (student SU, 22 let)
Budu o tom určitě uvažovat. (důchodce, přibližně 70 let)
Zaleží na počasí, které je nevyzpytatelné. Pokud bude hezky, tak dorazím. (maminka s dítětem, 30+ let)
Ano, určitě se přijdu kouknout na něco zajímavého. (důchodkyně, přibližně 70 let)
Pokud budu mít čas a bude přát počasí, tak ano. (muž, 25+ let)

Slezská univerzita v Opavě letos slaví 30 let. Myslíte si, že je dobré mít vysokou školu ve slezském mikroregionu?

Rozhodně ano. (mladá paní/slečna, nejvýše 25 let)
Určitě ano! (student SU, 22 let)
Stoprocentně ano! (maminka s dítětem, 30+ let)
To je jasné. „Malá, ale šikovná“ univerzita.  (důchodkyně, přibližně 70 let)
Ano, určitě. (muž, 25+ let)
Samozřejmě, že ano. I menší univerzity mají smysl. (důchodce, přibližně 70 let)

Tak si přijďte užít si pohodu s kulturou na „Ptačáku“, těšíme se na vás!