Historik Tomáš Rusek získal prestižní Cenu Edvarda Beneše

• Martin Kůs
  • 09.10.2018
SEZIMOVO ÚSTÍ, OPAVA - Mgr. Tomáš Rusek, čerstvý absolvent navazujícího magisterského oboru Historické vědy, přednášeném na Ústavu historických věd Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, získal prestižní Cenu Edvarda Beneše I. stupně za rok 2018 na 23. ročníku této soutěže.
Odborná komise vedená doc. Janou Čechurovou ocenila jeho diplomovou práci nazvanou Legionář Jan Čapek v kategorii Historie 20. století.

Cenu Edvarda Beneše již tradičně uděluje město Sezimovo Ústí nejlepším studentským pracím v oborech historie 20. století a sociologie. Ocenění jsou udělována vždy k 28. říjnu příslušného roku v Benešově vile v Sezimově Ústí a jsou spojena s finanční odměnou. Soutěž je vyhlašována pro studenty vysokých škol, do soutěže se přihlašují autoři bakalářských a diplomových prací.

Gratulujeme!