Známé osobnosti přejí Slezské univerzitě k 30. narozeninám

• Radim Šlezingr
  • 14.05.2021
Slezská univerzita letos slaví své třicáté narozeniny! My při té příležitosti přinášíme přání známých osobností veřejného života, které naší alma mater k tomuto jubileu pogratulovaly. Patří mezi ně také významný absolvent Obchodně podnikatelské fakulty - generální ředitel Komerční banky Ing. Jan Juchelka. „Po třiceti letech její existence přeji své alma mater Slezské univerzitě další vývoj a rozkvět, úspěch ve výchově, vzdělávání a přípravě dalších generací. Ať se daří, Slezská univerzito!“ uvedl mimo jiné ve svém přání.
Autor: Radim Šlezingr

Ing. Jan Juchelka je český ekonom a manažer. Je absolventem Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné a významnou osobností českého bankovnictví. Od roku 2017 zastává pozici generálního ředitele a předsedy představenstva Komerční banky. Do KB nastoupil v roce 2006 nejprve jako ředitel pražské Obchodní divize korporátního bankovnictví a následně se v témže roce stal členem představenstva. Zvítězil ve 27. ročníku soutěže České manažerské asociace, ve které získal prestižní ocenění Manažer roku 2019.

Jak ve svém přání přiznává, původně chtěl jít studovat matematiku a fyziku do Olomouce. Avšak otevření Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity v Karviné byla jasná výzva! „Už ten název zněl skvěle. A letmým prohlédnutím studijního programu, který se hemžil doposud neznámými pojmy (marketing, management, …) mé přesvědčení o této volbě narůstalo,“  vzpomíná a také dodává: „Jelikož patřím k úplně prvnímu absolventskému ročníku, konstatuji, že jsme díky správnému načasování  - vzpomenu porevoluční atmosféru a kvas - našli už v průběhu studia nebo po jeho ukončení velmi brzy zajímavé joby a následně se příležitosti v kariéře nebo v podnikání spíše rozšiřovaly.“

Celé přání Jana Juchelky si můžete přečíst ZDE. Přání všech vybraných osobností budeme postupem celého roku odkrývat na tomto odkazu a jsou mj. součástí speciální webové stránky k 30 letům existence Slezské univerzity.