Ceny cestovního ruchu MSK znají vítěze. Studenti oboru MMT vytvořili z vítězných míst spoty!

• Radim Šlezingr
  • 14.05.2021
Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje znají své vítěze! Lidé vybírali na stránkách soutěže výjimečná místa, osobnosti či počiny v cestovním ruchu v našem kraji. Veřejnost se s nimi může seznámit také díky videím, která připravili studenti oboru Multimediální techniky (MMT) na Slezské univerzitě v Opavě! Nejde o první projekt, který naši studenti pro Moravskoslezský kraj dělali. Ve spolupráci s Moravian-Silesian Tourism natočili ve výzvě Máme světový kraj - coby důkaz, že Moravskoslezský kraj oceňuje jejich odbornou připravenost - krátké medailonky se slavnými osobnostmi našeho regionu. Ty jsou v rámci výzvy MSK pozvánkou na nejkrásnější místa u nás.
Autor: Radim Šlezingr

Ve druhém ročníku soutěže Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje zabodovali v pěti kategoriích například Flascharův důl v Odrách, malebné lázeňské městečko Karlova Studánka, Šikmý kostel v Karviné nebo meandry řeky Odry. V soutěži rozhodovali odborníci i veřejnost. Ceny cestovního ruchu mají podpořit turismus a povzbudit všechny jeho aktéry.

„Jsem rád, že se na prvních místech v kategoriích, o kterých na stránkách soutěže rozhodovali výletníci, objevily atraktivity ze všech našich šesti turistických oblastí. Těšínské Slezsko dokonce zabodovalo na prvním místě hned dvakrát. Nejsvětovějším místem v Moravskoslezském kraji návštěvníci zvolili šikmý kostel sv. Petra z Alkantary v Karviné, v kategorii Neobjevený skvost zvítězily půvabné meandry Odry v Bohumíně,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana Jan Krkoška s tím, že lidé rozhodovali i o kategorii Nejmalebnější místo v zimě. Prvenství získalo lázeňské městečko Karlova Studánka v Jeseníkách.

„Výhercům soutěže bych rád pogratuloval, výsledky, kterých dosáhli, jsou obdivuhodné a inspirující. Je mi velice líto, že zástupcům oceněných subjektů ani zvoleným osobnostem cestovního ruchu nebudeme mít příležitost ceny osobně předat na slavnostním vyhlášení, které se minulý rok konalo v Trojhalí Karolina v Ostravě. Vzhledem k situaci, kterou ovlivnila celosvětová pandemie, jsme letos nuceni způsob vyhlášení výsledků změnit,“ uvedl Petr Koudela, jednatel krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism, která Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2020 společně s krajským úřadem Moravskoslezského kraje pořádala. „Vše budeme komunikovat na sociálních sítích od facebookového profilu Severní Morava a Slezsko až po náš instagramový účet severnimorava_slezsko, kde každý týden postupně zveřejníme videa ze všech míst, která v soutěži uspěla. Výsledky a videa budou zveřejněna také na webových stránkách cenycr.cz. Chtěl bych tímto poděkovat studentům oboru Multimediální techniky Slezské univerzity v Opavě, kteří pro nás spoty vyrobili,“ zdůraznil Petr Koudela.

Studenti MMT natáčeli spot o meandrech řeky Odry. (Zdroj: Hana Vítková) Studenti MMT natáčeli spot o meandrech řeky Odry. (Zdroj: Hana Vítková)
Natáčení spotu o Flascharově dole v Odrách. (Zdroj: Hana Vítková) Natáčení spotu o Flascharově dole v Odrách. (Zdroj: Hana Vítková)

Vítězové Cen cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2020

Kategorie I - Osobnost cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2020

1. místo: Věra a Jaroslav Královi, majitelé Vodního mlýna Wesselsky
2. místo: Alena Zemanová, předsedkyně spolku Krajina břidlice
3. místo: Ludvík Semerák, ředitel společnosti Slezské zemské dráhy o.p.s.

Kategorie II - Nejlepší počin cestovního ruchu roku 2020 v Moravskoslezském kraji

1. místo: Flascharův důl, Odry
2. místo: Návštěvnické centrum opevnění Šance, Mosty u Jablunkova
3. místo: Muzeum potravin a zemědělských strojů, Ostrava