Známé osobnosti přejí Slezské univerzitě k 30. narozeninám

• Radim Šlezingr
  • 27.04.2021
Město Opava a Slezská univerzita k sobě nerozlučně patří už třicet let. Naše alma mater letos slaví třicáté narozeniny a my během celého letošního roku budeme přinášet přání známých osobností veřejného života, které jí k tomuto jubileu pogratulovaly. Nemůže mezi nimi chybět ani primátor statutárního města Opavy Tomáš Navrátil. „Slezské univerzitě přeji, aby se na výsluní českého vzdělávání vyhřívala nejen dalších třicet let, ale aby jednou naši potomci mohli s hrdostí oslavit i její o nulu delší, tedy třísté narozeniny,“ uvedl ve svém přání.

Autor: Radim Šlezingr

Ing. Tomáš Navrátil byl zvolen v roce 2014 v komunálních volbách zastupitelem města Opavy. Zároveň působil ve vedení akciové společnosti Městský dopravní podnik Opava. Posléze se chtěl aktivně zapojit do dění ve městě. Podařilo se mu to ve volbách v roce 2018, kdy se stal v pořadí sedmým opavským primátorem. Od té doby usiluje o zvelebování Opavy v mnoha strukturách. Naplno využívá své zkušenosti, které získal v období, kdy působil v akciových společnostech Martech Holding nebo BONATRANS GROUP.

„Opava, která byla historicky centrem Opavského knížectví i hlavním městem českého Slezska, si podle mého názoru univerzitu jednoznačně zaslouží a její vybudování završilo jednu z etap složité cesty k sebeurčení našeho města,“ uvedl opavský primátor. Jak dodal, je rád, že dnes, o třicet let později, může jako primátor Opavy s uznáním ocenit nejen rozmach univerzity, ke kterému během jejího vývoje došlo, ale i vysokou úroveň vzdělávání, kterou nabízí svým studentům.

Celé přání Tomáše Navrátila si můžete přečíst ZDE. Přání všech vybraných osobností budeme postupem celého roku odkrývat na tomto odkazu a jsou mj. součástí speciální webové stránky k 30 letům existence Slezské univerzity.