„Do Chile za zatměním Slunce“ soutěží na 56. ročníku Academia Film Olomouc

• Radim Šlezingr
  • 27.04.2021
Budou tomu už dva měsíce, kdy měl online premiéru dokumentární film Jiřího Dobrého a spol. – Do Chile za zatměním Slunce. Dnes začíná 56. ročník mezinárodní festival populárně vědeckých filmů Academia Film Olomouc (dále AFO), na kterém bude road movie studentů Slezské univerzity bojovat o cenu za nejlepší česko-slovenský populárně vědecký dokumentární film.

Autor: Jan Polák – studentská redakce Slezské univerzity

Pokud jste ještě Do Chile za zatměním Slunce neviděli, nebudeme prozrazovat, zda se studentům Jiřímu Dobrému, Jiřímu Malíkovi a absolventovi Ondřeji Smékalovi poštěstilo zatmění Slunce natočit. Organizátoři festivalu AFO to však vědí, rozhodli se proto film zařadit do programu česko-slovenské soutěže. O tom, zdali ve své kategorii dokumentární snímek vyhraje, rozhoduje odborná a studentská porota festivalu. I vy však můžete naše studenty podpořit, a to v hlasování o Cenu diváku AFO. Pokud jste film stále neviděli, nezoufejte. Již podruhé AFO nabídne divákům svůj festival v online podobě a díky platformě Watch&Know  (Vidět a vědět) tak mohou zhlédnout všechny filmy zdarma, včetně Do Chile za zatměním Slunce. Ale pozor! Je dobré vědět, že kouknout se na film je možné pouze do 11. května, kdy festival končí. Byla by chyba takové příležitosti nevyužít a nepodpořit tak naše studenty, kteří si budou vážit nejenom hlasů, ale také každého zhlédnutí jejich snímku.

Plakát Do Chile za zatměním Slunce na festivalu AFO. Plakát Do Chile za zatměním Slunce na festivalu AFO.