• 0

Tvorba absolventa ITF Romana Vondrouše vystavená v oknech galerie KUPE

  • Radim Šlezingr
  • 27.04.2021
Když nemůžeme do galerie, budeme se dívat do oken! Galerie KUPE v Opavě přichází s revoluční formou výstavy nejrůznějších děl. Velkoformátové fotografie budou umístěny v jejích oknech, takže je může pozorovat každý, kdo půjde kolem. Květnová výstava v tzv. okenní galerii KUPE bude věnovaná světoznámému fotografovi, absolventovi a doktorandovi Institutu tvůrčí fotografie Slezské Univerzity MgA. Romanu Vondroušovi. I když si jeho jméno mnozí spojí spíše se sportem, tentokráte se zaměřil na “běžný” život během pandemie koronaviru.

Autor: Ružena Hradská - studentská redakce Slezské univerzity

Téma koronaviru není Romanu Vondroušovi vůbec cizí. V minulém roce získal první místo v celonárodní soutěži Czech press photo právě se snímkem muže procházejícího dezinfekční branou, instalovanou jako opatření proti šíření koronaviru. Vondroušova květnová výstava přináší jakési ohlédnutí se zpátky a připomenutí si jednoho z nejtěžších roků tohoto tisíciletí.

Výstava bude přístupná prakticky neomezeně od 1. do 27. května 2021. Studentská redakce Slezské univerzity vás na ni srdečně zve. 

Postava v plynové masce a ochranném oděvu před Staroměstskou mosteckou věží. (Autor: Roman Vondouš, Zdroj: https://www.kupecko.cz/cz/program/roman-vondrous?p=vystavy)