Známé osobnosti přejí Slezské univerzitě k 30. narozeninám

• Radim Šlezingr
  • 08.04.2021
Slezská univerzita letos slaví třicáté výročí svého vzniku! Během celého letošního roku budeme přinášet přání známých osobností veřejného života, které naší alma mater k tomuto jubileu pogratulovaly. Čtvrtou v pořadí je Mgr. Zlata Holušová, dramaturgyně, zakladatelka a ředitelka „nejbarevnějšího“ festivalu v Evropě – Colours of Ostrava. Co ve svém přání SU mimo jiné uvedla? „Přeji této dynamické a mladé instituci ještě hodně úspěchů a skvělých studentů.“

Autor: Radim Šlezingr

Mgr. Zlata Holušová je česká manažerka, moderátorka, pedagožka a členka Správní rady Slezské univerzity. Je nerozlučně spjata s jedním z nejvýznamnějších hudebních festivalů u nás - Colours of Ostrava. Je jeho zakladatelkou a posledních devět ročníků také jeho ředitelkou. Její multižánrový hudební festival Colours of Ostrava patří k největším hudebním událostem v Česku a má prestiž i daleko za našimi hranicemi. K roku 2012 získala za organizaci festivalu Colours of Ostrava dvě hudební ceny Anděl. Mimo jiné jí byla udělena mimořádná cena Trebbia, kdy hodnotící komise ocenila přínos Zlaty Holušové k dialogu národních kultur. Patřila mezi členy Akademie populární hudby a současně mezi členy Evropského fóra světových festivalů. Zlata Holušová je rovněž hlavní dramaturgyní diskuzního fóra Meltingpot, ve kterém se představují významní „spíkři“ z celého světa. V minulosti působila také v Českém rozhlase, kde uváděla pořad Barvy hudby.

Celé přání Zlaty Holušové si můžete přečíst ZDE. Přání všech vybraných osobností budeme postupem celého roku odkrývat na tomto odkazu a jsou mj. součástí speciální webové stránky k 30 letům existence Slezské univerzity.