Češi na vojenské základně v Tel Avivu zachyceni fotoaparátem naší studentky

• Radim Šlezingr
  • 09.02.2021
České centrum ve spolupráci s velvyslanectvím České republiky v Tel Avivu představuje autorskou výstavu Only the Wind Whispering české fotografky Wlasty Laury, studentky Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Její tvorba byla představena v rámci několika výstav a zaujala i časopis Vogue Italia. Nyní se můžete na snímky podívat i vy.
Autor: Ružena Hradská - studentská redakce Slezské univerzity

Služba vlasti, vojenské nasazení, lidskost a přátelství je to, co zobrazují fotografie pořízené v jednom z izraelských vojenských táborů. Fotografka zachycuje běžný život českých dobrovolníků v Tel Avivu. Mladí Češi včetně autorky samotné jsou dobrovolníky v programu izraelských obranných sil Sar-El, kterého se každoročně účastní zhruba pět tisíc dobrovolníků z celého světa. Náplň jejich práce je různorodá. Od logistické činnosti přes studium hebrejštiny až po tréninky Krav maga. Nosit zbraň se zde však netoleruje! Nahlédněte do zákulisí vojenských základen a dozvíte se více o českých dobrovolnících v Izraeli na tomto odkazu.

Výstavu je možno zhlédnout do 14. 2. 2021 v Tel Avivu, která je kvůli epidemiologické situaci koncipovaná jako open air.

Snímky z autorské výstavy Only the Wind Whispering české fotografky Wlasty Laury. (zdroj: archiv Wlasty Laury) Snímky z autorské výstavy Only the Wind Whispering české fotografky Wlasty Laury. (zdroj: archiv Wlasty Laury)